W sobotę kolejny test piłkarzy Soły

• autor: michu89, 2012-02-09 15:35

W sobotę o godz. 11, oświęcimianie na bocznym boisku Stadionu Śląskiego w Chorzowie, podejmą jeden z trudniejszych zespołów w swoim „rozkładzie jazdy” przed piłkarską wiosną, którym jest lider śląskiej IV ligi Górnik Wesoła.

Górnik Wesoła będzie czwartym rywalem Soły Oświęcim w trakcie przygotowań do rundy wiosennej. Ta drużyna to obecnie lider śląskiej IV ligi, pewnie zmierzający po awans. Ekipa z Wesołej na półmetku rozgrywek ma pięć punktów przewagi nad Przyszłością Ciochowice. Co warte podkreślenia, najbliższy sparingpartner Solarzy w rundzie jesiennej nie zaznał goryczy porażki, notując w tym czasie jedenaście zwycięstw i cztery remisy. W tym fakcie raczej nie ma nic dziwnego, bo kadra Górnika składa się z zawodników w większości ogranych na boiskach wyżej niż IV-ligowych. W defensywie jako pewniaka wymienić można Jakuba Dziółkę. Ten rosły obrońca mający aż 202 centymetry, 32 razy wystąpił w ekstraklasie w barwach Polonii Bytom. Teraz jest jedną z fundamentalnych postaci ekipy trenera Radosława Gabigy. Dziółka jest niezwykle skuteczny jak na defensora, bo w rozgrywkach ligowych aż pięć razy doprowadzał golkiperów do rozpaczy. Innym, ważnym ogniwem lidera IV ligi jest Madrin Piegzik, mający za sobą 42 spotkania w Ekstraklasie, a także grę choćby w Niemczech. Nie można także nie wspomnieć o najlepszym snajperze Górnika, czyli niespełna 30-letnin Pawle Wasilewskim, który jest bratem znanego m.in. z występów w reprezentacji Polski Marcina Wasilewskiego. Z dorobkiem 9 bramek ten zawodnik został najlepszym strzelcem w drużynie. W zespole nie brakuje także odrobiny…  afrykańskiej fantazji. Koulaty Thiam i Dieme Yahiya są Senegalczykami. Pierwszy z nich zdecydowanie jednak częściej przebywał na boisku.

W zimowym okienku transferowym, nie uniknięto zmian w kadrze zespołu z Wesołej. Z klubu odeszli Sławomir Czachowski, Marek Walczak (Rozwój Katowice), Artur Karpowicz (Zagłębie Sosnowiec) i Marcin Smarzyński (Orzeł Balin). Szczególnie bolesną stratą może się okazać odejście tego ostatniego, który wraz z Pawłem Wasilewskim tworzył podstawową linię ataku i strzelił sześć bramek. Rekompensatą ze te straty może być jednak pozyskanie Michała Brzozowskiego (Grunwald Ruda Śląska), Daniela Kutarby (Slavia Ruda Śląska), Pawła Cygnara (Resovia Rzeszów) i Michała Haftkowskiego (Ruch Chorzów). Wszyscy pokazali się z bardzo dobrej strony w sparingach, często decydując o losach spotkania. Przechodząc do spotkań kontrolnych jak na razie podopieczni Radosława Gabiby prezentują się więcej niż dobrze. Podobnie jak w lidze, Górnik w spotkaniach kontrolnych tej zimy do tej pory jeszcze nie przegrał, a za rywali miał wymagających przeciwników takich jak Ruch Chorzów ME, Ruch Zdzieszowice, Victoria Częstochowa, Zagłębie Sosnowiec i Przyszłość Rogów. Nie trudno zatem zgadnąć, kto będzie faworytem sobotniej potyczki. Rezultat w sparingach z reguły nie jest rzeczą najistotniejszą, ale zwycięstwa zawsze podwyższają morale zespołu.

Strzelcy Górnika w rozgrywkach ligowych:

9 goli – Paweł Wasilewski
6 goli – Marcin Smarzyński
5 goli – Jakub Dziółka
4 gole – Koulaty Thiam
3 gole – Artur Karpowicz
2 gole – Sebastian Sarzała, Jakub Wujec
1 gol – Andrzej Buchcik, Daniel Czapla, Madrin Piegzik, Michał Gruchalski

Wyniki sparingów Górnika przed rundą wiosenną sezonu 2011/12:

Ruch Chorzów ME – Górnik Wesoła 1:6
Górnik Wesoła – Ruch Zdzieszowice 1:1
Victoria Częstochowa – Górnik Wesoła 2:5
Zagłębie Sosnowiec – Górnik Wesoła 1:2
Górnik Wesoła – Przyszłość Rogów 1:1

Strzelcy Górnika w sparingach przed rundą wiosenną sezonu 2011/12:

5 goli – Paweł Wasilewski
2 gole – Paweł Cygnar, Michał Brzozowski, Koulaty Thiam
1 gol – Jakub Dziółka, Daniel Koniarek, Sebastian Sarzała, Madrin Piegzik

Dane statystyczne pochodzą z oficjalnej strony Górnika Wesoła (www.ksgornikwesola.pl)

Autor: Michał Woźny (michu89)

autor: EmilEmil 2012-02-09 18:59:41

Profil EmilEmil w Futbolowo " Ekipa z Wesoły " znalazłem chochlika :D

autor: michu89 2012-02-09 19:04:09

Profil michu89 w Futbolowo Zgadza się, przepraszam za pomyłkę. Dobrze, że są ludzie, którzy czytają dokładnie teksty.

autor: EmilEmil 2012-02-09 22:02:37

Profil EmilEmil w Futbolowo Nie wszystkie :)
ale skład Górnika bardzo interesujący...