statystyki szczegó³owe

Aktualno¶ci

Jak Ja³owiec Sole, tak So³a Ja³owcowi

• autor: michu89, 2012-03-25 20:22

Ja³owiec Stryszawa poleg³ w starciu z So³± O¶wiêcim a¿ 0:3 i trzeba przyznaæ, ¿e taki rezultat to jest pewnego rodzaju niespodzianka. - Zadecydowa³ kolektyw. Przed meczem mówi³em zawodnikom, ¿e na inauguracjê z tym przeciwnikiem grali¶my dobrze, ale zostali¶my wypunktowani. Tutaj do tej dobrej gry, dosz³y jeszcze 3 bramki, w zwi±zku z czym wygrali¶my 3:0 - stwierdzi³ Sebastian Stemplewski. O¶wiêcimianie zrewan¿owali siê tym samym za pora¿kê u siebie podczas ligowej inauguracji z tym rywalem. (relacja oraz wypowiedzi obu trenerów i jednego z pi³karzy poni¿ej)

Ja³owiec Stryszawa - So³a O¶wiêcim 0:3 (0:0)

0:1 - Czarnik 50 min.
0:2 - Janeczko 67 min.
0:3 - Mika 82 min.

Sk³ady:

Ja³owiec: Dudek - Bartyzel (29 min. Goryl), Bach, Jamróz, Pochopieñ (80 min. Brytan) - Jod³owiec, S. Starowicz, D. Bachorczyk, Pindel - Pietrusa, ¦wierkosz.

So³a: £. Nowak - Balu¶, Sa³apatek, Skrzypek, Jamróz - Ry¶ (78 min. M. Nowak), Stemplewski (72 min. Rajman), Czarnik, Opala (78 min. Mika) - Janeczko, Jasiñski (90 min. Ha³at).

¯ó³te kartki: Pietrusa, S. Starowicz, ¦wierkosz, Jamróz (wszyscy Ja³owiec) - Czarnik, Jasiñski, Rajman (wszyscy So³a)

Czerwone kartki: Goryl 69 min. (za dwie ¿ó³te), Jod³owiec 86 min. (za dwie ¿ó³te) - obaj Ja³owiec Stryszawa

Sêdziowa³: Klaudiusz Kozio³ (Kraków)

Potyczka Ja³owca z So³± zapowiada³a siê szlagierowo z ró¿nych wzglêdów. Jednym z nich mia³ byæ pojedynek nowych snajperów obu dru¿yn w postaci Piotra Bagnickiego i Przemys³awa Niewiedzia³a. Ten pierwszy nie móg³ zagraæ, bo musia³ odpokutowaæ karê za 4 ¿ó³te kartki z³apane jeszcze w barwach Borka Kraków, a drugi… no w³a¶nie dlaczego? - Przemek by³ przewidziany do pierwszego sk³adu, ale nie mia³ dowodu osobistego – wyja¶ni³ wszelkie niejasno¶ci szkoleniowiec So³y, choæ b³±d jest rzeczywi¶cie trochê dziwny. Za by³ego snajpera ekipy z Che³mka zagra³ jednak Bart³omiej Jasiñski i to w³a¶nie on powinien ju¿ w 6. minucie wpisaæ siê na listê strzelców. „Jachu” popisa³ siê fenomenaln± akcj±, w której zostawi³ za sob± defensorów, min±³ bramkarza i z ostrego k±ta chcia³ skierowaæ futbolówkê do pustej bramki. Ca³a akcja zas³ugiwa³a na burzliwe oklaski, zabrak³o jednak wykoñczenia. Jeden z obroñców Ja³owca dopad³ do pi³ki przed lini± i uratowa³ miejscowych od zagro¿enia. Pó¼niej dzia³o siê raczej niewiele. Raz jedna, raz druga dru¿yna mia³a lekk± przewagê optyczn±, lecz obie ekipy sprawia³y wra¿enie, jakby by³y trochê sparali¿owane sporym kalibrem tego meczu. Tu¿ przed przerw± Solarze mogli pokusiæ siê jeszcze o bramkê. Najpierw Czarnik, a potem Ry¶ próbowali z dystansu, ale za pierwszym razem zabrak³o niewiele, a za drugim na raty obroni³ Andrzej Dudek. W 43. minucie bliski szczê¶cia by³ tak¿e Sebastian Stemplewski. Graj±cy trener So³y przymierzy³ z ponad 20 metrów z rzutu wolnego, tu¿ obok s³upka.

O ile do przerwy dzia³o siê niewiele, to po niej by³o ju¿ du¿o emocji. Wszystko co ciekawe, zaczê³o siê od 50. minuty meczu. Sebastian Starowicz dosta³ pi³k± po jednym ze strza³ów i le¿a³ na boisku. Zawodnicy Ja³owca nie wybili jednak pi³ki i poszli z kontr±, któr± uderzeniem w s³upek zakoñczy³ Krzysztof Jod³owiec. So³a natychmiast ruszy³a z ripost±, tak¿e nie ekspediuj±c futbolówki na aut. Po prostopad³ym podaniu Adama Janeczki, Artur Czarnik znalaz³ siê oko w oko z Andrzejem Dudkiem i pewnie go pokona³. Boczny arbiter najpierw podnosi³ chor±giewkê sugeruj±c spalonego, ale ze wzglêdu na le¿±cego gracza gospodarzy blisko bramki, o spalonym nie by³o mowy. - Widzieli¶my jak ekipa ze Stryszawy przeprowadza³a kontratak, gdy ich zawodnik le¿a³. Krzyczeli¶my, ¿eby wybili pi³kê, bo ich kolega le¿a³, lecz oni tego nie zrobili. W zwi±zku z tym chwilê pó¼niej zrobili¶my to samo – relacjonuje Artur Czarnik. - Na pocz±tku chcia³em zmyliæ bramkarza i zasugerowaæ, ¿e bêdê go kiwa³. Golkiper po³o¿y³ siê i zas³oni³ krótki róg, wiêc uderzy³em po d³ugim. Chcia³bym zadedykowaæ t± bramkê mojej dziewczynie, która zawsze jest przy mnie i trzyma za mnie kciuki – doda³ uradowany autor gola. - Pierwszym podstawowym czynnikiem decyduj±cym o tym, ¿e przegrali¶my ten mecz by³o to, ¿e arbiter nie przerwa³ gry, gdy nasz zawodnik le¿a³ na boisku (mia³o to miejsce tu¿ przez bramk± na 1:0 dla So³y - przyp.red.). Moim zdaniem ten moment by³ decyduj±cy. Potem te¿ sêdzia kilka razy wyprowadzi³ nas z równowagi, co skoñczy³o siê ¿ó³tymi kartkami dla nas i dla So³y – powiedzia³ trener gospodarzy, Bogus³aw Jamróz. Stryszawianie nie odpuszczali i starali siê doprowadziæ do wyrównania, ale bardzo dobrze broni³ £ukasz Nowak. - Wa¿nym momentem by³o to, jak trafili¶my rywala, a Ja³owiec za chwilê mia³ gro¼n± sytuacjê, gdzie „Janek” super to wybroni³. Nie wiadomo jakby siê to spotkanie potoczy³o, gdyby by³o 1:1. Byæ mo¿e ekipa ze Stryszawy cofnê³aby siê i postawi³a na defensywê – analizowa³ opiekun So³y. O¶wiêcimianie podwy¿szyli prowadzenie w 67. minucie. Adam Janeczko uderzy³ z rzutu wolnego z prawej strony, pi³ka odbi³a siê od pleców Krzysztofa Jod³owca i wpad³a do siatki obok zaskoczonego Andrzeja Dudka. Chwilê potem za drug± ¿ó³t± kartkê z boiska „wylecia³” Bart³omiej Goryl i sta³o siê jasne, ¿e ekipa z grodu nad So³± zwyciêstwo ma na wyci±gniêcie rêki. Nied³ugo pó¼niej z powodu kontuzji z boiska zszed³ Sebastian Stemplewski. - Naci±gn±³em ³ydkê i nie da³em rady graæ. Nie by³em w stanie biegaæ, w zwi±zku z czym nie mog³em os³abiaæ dru¿yny. Nie wiem czy ten uraz jest powa¿ny – mówi³ „Stempel”. Prawdziwym d¿okerem w talii Sebastiana Stemplewskiego okaza³ siê Bart³omiej Mika, który dopad³ do pi³ki z g³êbi pola, min±³ na szybko¶ci obroñców oraz bramkarza i skierowa³ futbolówkê do pustej bramki. Tu¿ przed koñcem spotkania, los Bart³omieja Goryla podzieli³ Krzysztof Jod³owiec.- Czêste napomnienia przez sêdziego spowodowa³y, ¿e mecz skoñczyli¶my w dziewiêciu. Tak¿e nie ma o czym mówiæ, bo koñcz±c spotkanie w „dziewi±tkê”nie mieli¶my ¿adnych szans – oznajmi³ graj±cy trener Ja³owca.  - Du¿o w tym meczu by³o kartek, choæ nie by³y po jakich¶ brutalnych wej¶ciach, tylko g³ównie za rozmowy z sêdzi± – stwierdzi³ z kolei szkoleniowiec o¶wiêcimian. Solarze nie dali sobie wydrzeæ ju¿ zwyciêstwa i to oni mogli ¶wiêtowaæ po meczu.