statystyki szczegółowe

Aktualności

Wielkie testowanie w Sole

• autor: michu89, 2012-07-14 17:07

W swoim pierwszym sparingu przed nowym sezonem, Soła Oświęcim pokonała MRKS Czechowice-Dziedzice 2:1. W tym meczu na murawie pojawiło się aż dziesięciu testowanych zawodników. Kolejnych siedmiu było na gierce, która odbyła się po meczu.

Soła Oświęcim – MRKS Czechowice-Dziedzice 2:1 (1:0)

Bramki:

1:0 – Testowany 5 18 min.
2:0 – Testowany 9 69 min.
2:1 – Pyś 82 min.

Składy:

Soła: Testowany 1 – Testowany 2, Sałapatek, Skrzypek, Testowany 3 – Testowany 4, Testowany 5, Testowany 6, Testowany 7 – Testowany 8, Testowany 9 oraz Jamróz i Testowany 10.

MRKS: Testowany 1 – Szal, Testowany 2, Zaremski, Orawczak – Testowany 3, Gąsiorek, Kowalczyk, Testowany 4 – Ciosek, Sztorc oraz Baranowicz, Pyś, Putek, Byszko.

Widzów: 100

To był niecodzienny dzień na stadionie Soły. Oświęcimianie rozegrali dzisiaj pierwszy sparing i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że w pierwszym składzie na boisku, ze znanych twarzy z poprzedniego sezonu, wystąpili tylko Bartłomiej Sałapatek i Rafał Skrzypek. Pozostali piłkarze starali się o angaż w Sole. W sumie na sparingu zameldowało ich się aż dziesięciu. Po meczu kontrolnym została jeszcze rozegrana gierka, gdzie pojawili się kolejni, sprawdzani zawodnicy. Ten dzień był zatem wielkim testowaniem Soły. To wydarzenie było bezprecedensowe, bo testowania na tak wielką skalę w oświęcimskim klubie jeszcze nie było.

Samo spotkanie toczyło się głównie na połowie zespołu z IV ligi śląskiej. Solarze mieli zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki i pierwsze pół godziny w ich wykonaniu było obiecujące. Potwierdził to zawodnik testowany 5, który efektownym, mierzonym strzałem pod poprzeczkę z kilkunastu metrów, nie dał szans bramkarzowi gości. Gra Pasiaków mogła się podobać, choć momentami było widać brak zgrania, co nie może dziwić, ponieważ zawodnicy w takim zestawieniu spotkali się pierwszy raz.

Po krótkiej przerwie, na placu gry zameldowali się Wojciech Jamróz oraz kolejny z testowanych graczy, który powędrował na lewą pomoc. Podopieczni Sebastiana Stemplewskiego tworzyli sobie sporo sytuacji, ale skuteczność nie była ich mocną stroną. W 68. minucie zawodnik testowany 9 w sytuacji sam na sam minął już golkipera, ale za długo zwlekał z oddaniem strzału. Chwilę później zawodnik testowany 7 miał identyczną sytuację, także łatwo minął bramkarza, ale uderzył zbyt lekko i obrońca wybił piłkę sprzed linii bramkowej. Gospodarze podwyższyli jednak prowadzenie w 79. minucie. Defensorzy zespołu z Czechowic-Dziedzic źle zastawili pułapkę ofsajdową, w wyniku czego aż trzech zawodników Soły pognało samotnie na bramkę rywala. Po dograniu wzdłuż bramki, do „pustaka” trafił zawodnik testowany 9. Goście do końca walczyli jednak ambitnie i 82. minucie w zamieszaniu podbramkowym, Piotr Pyś skierował piłkę do siatki. Wynik nie był jednak w tym spotkaniu najważniejszy, a gra poszczególnych zawodników. Trener Sebastian Stemplewski musiał po meczu dokonać trudnego wyboru i zrobić selekcję zawodników. Części graczom podziękowano, natomiast większość dostanie szansę w kolejnym, środowym sparingu z Zaborzanką. Po tym meczu oficjalnie będą już znani zawodnicy, którzy wzmocnią klub z grodu nad Sołą.

Po spotkaniu kontrolnym, odbyła się gierka, w której uczestniczyli piłkarze Soły oraz kilku testowanych zawodników. Grano 9 na 9, dwa razy po 30 minut.

Składy:

Soła I: Jamróz – Testowany 11, Testowany 12, Testowany 13 – Testowany 14, Testowany 15, Testowany 16, Ryś – Paw.

Soła II:  Ł. Nowak – Mika, Baluś, Opala – M. Nowak, Rajman, Testowany 17, Niewiedział – Jasiński.

Na bramce w jednym zespole stanął przymusowo Wojciech Jamróz. Pierwszego gola w 13. minucie strzelił Piotr Paw, który po podaniu od zawodnika testowanego 15, precyzyjnie przymierzył w długi róg. Następnie po błędzie niedoświadczonego na pozycji golkipera Wojciecha Jamroza, bramkę zdobył Grzegorz Rajman. Już w drugiej części gry zawodnik testowany 16 przymierzył niemal w samo „okienko”. Później z dobrej strony pokazał się zawodnik testowany 15, który najpierw po podaniu Piotra Pawia, nie dał szans bramkarzowi z 10 metrów, a chwilę później po indywidualnej akcji, trafił z ostrego kąta. W 50. minucie celną „główką” popisał się Bartłomiej Jasiński, ale ostatnie słowo należało do Soły I, a konkretnie do Bartłomiej Rysia, którzy wykorzystał sytuację sam na sam.

Niewątpliwie przed zarządem i trenerem stoi wielki dylemat komu podziękować, a komu zaproponować kontrakt. Wybór wydaje się być trudny, ale pozytywnym akcentem jest to, że szkoleniowiec Soły miał z czego wybierać. Łącznie dzisiaj pojawiło się 17 zawodników testowanych. Takiej ilości sprawdzanych graczy w Sole jeszcze nie było.

Kolejny sparing Soła Oświęcim rozegra już w najbliższą środę, o godzinie 18:30 w Zaborzu, z miejscową Zaborzanką.

Autor: Michał Woźny