Soła nawiązała współpracę z Podbeskidziem

• autor: michu89, 2012-07-26 18:38

26 lipca, o godzinie 13, w bielskim hotelu Vienna, odbyła się konferencja prasowa, a jednym z jej tematów było podpisanie umowy partnerskiej pomiędzy Sołą Oświęcim a Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Na konferencji obecni byli między inny prezes „Górali” Marek Glogaza, a także członek zarządu oświęcimskiej Soły, Piotr Musiał. Obaj panowie wyjaśnili szczegółowo na czym będzie polegać współpraca pomiędzy oboma klubami. - Nasza współpraca będzie polegała przede wszystkim, na zacieśnianiu związków z Sołą Oświęcim, czyli wspólnym propagowaniu młodych talentów oraz rozwoju sportu młodzieżowego, wymianie zawodników między klubami, wspólnych akcjach i turniejach piłkarskich, a także na wzajemnym propagowaniu klubów – zdradził sternik Podbeskidzia.

Członek zarządy Soły, Piotr Musiał nie ukrywał zadowolenia z rozpoczęcia współpracy z klubem T-Mobile Ekstraklasy, która ma dać korzyści obu klubom. - Dla nas współpraca z klubem ekstraklasowym, to wielki zaszczyt. Mamy zamiar współpracować z Podbeskidziem na zasadach partnerskich. Liczymy na to, że będziemy mogli się uczyć od Podbeskidzia nie tylko jak się szkoli młodzież, ale również jak funkcjonuje działalność takiego klubu. Mamy nadzieję, że będziemy mieli możliwość rozegrania wspólnych turniejów, szkolenia młodzieży, czy uzyskania stażu dla naszych trenerów w bielskim klubie. Mamy zapewnienie od włodarzy Podbeskidzia, że będziemy mogli zrobić wspólne akcje reklamowe, które będą popularyzowały piłkę nożną w Oświęcimiu. Myślimy, że to będzie owocna współpraca – powiedział Piotr Musiał.

Prezes bielskiego klubu, Marek Glogaza wyjaśnił także, że współpraca z Sołą Oświęcim to część planu, prowadzonego pod hasłem: „Podbeskidzie klubem całego regionu”. - Chcielibyśmy współpracować z klubami całego regionu. Życzylibyśmy sobie tego, aby to był początek długofalowej, wspólnej pracy polegającej na tym, aby nasi piłkarze mogli grać, szkoląc się w zespołach niższych lig, a zawodnicy, którzy się wyróżniają w takich klubach jak choćby Soła Oświęcim, mieli szansę gry w Ekstraklasie – powiedział Marek Glogaza, który specjalnie dla naszego portalu, wyjaśnił także, w jaki sposób Podbeskidzie wspomoże Sołę swoimi zawodnikami. - Osoba odpowiedzialna ze strony Soły Oświęcim musi skontaktować się z naszymi ludźmi, którzy odpowiedzialni są za sport, czyli z kierownikiem działu sportu, z trenerem koordynatorem. Wówczas porozmawiają wspólnie na temat wyboru takiego zawodnika, który wybija się w drużynach młodzieżowych. Chciałem przypomnieć, że w naszej organizacji, a mam tu ma myśli nie tylko Podbeskidzie SA, ale także TS i BBTS Bielsko-Biała, trenuje łącznie 300 zawodników, w związku z czym jest z czego wybierać. Trener koordynator wskazuje tych, którzy mają szansę grać w Młodej Ektraklasie, a także tych, którzy mogą ogrywać się w zespołach III i IV ligi, by zyskać możliwość ogrywania się o punkty w profesjonalnych zespołach. To nie jest tylko umowa na papierze. Chcemy, aby ta współpraca wyglądała profesjonalnie – zaznaczył prezes ekstraklasowego klubu.

Na koniec Piotr Musiał zdradził także plany na najbliższą przyszłość - W najbliższych dniach zostanie ogłoszona kadra Klubu Sportowego Soła Oświęcim na najbliższy sezon. Będzie to miało miejsce zaraz po tym, jak podpiszemy kontrakty z zawodnikami – powiedział członek zarządu Soły. - Mamy dość dobrą kadrę jeżeli chodzi o rundę jesienną, natomiast oczywiście jak tylko będzie chęć klubu z Podbeskidzia co do wypożyczenia nam zawodników, to taka możliwość na pewno będzie. Życzę sobie także tego, aby wybijający się zawodnicy Soły, mieli możliwość trenowania, czy grania w bielskim zespole – dodał Piotr Musiał.

Z kronikarskiego obowiązku dodajmy, że drugim przewodnim tematem konferencji był pozyskanie nowego, głównego sponsora przez Podbeskidzie, którym zostały „Kredyty-chwilówki”.

Zdjęcia z konferencji:

Autor zdjęć i tekstu: Michał Woźny

• czytano: [1954]

autor: Darek1919 2012-07-26 23:37:01

Profil Darek1919 w Futbolowo To jest wielki sukces dla naszego klubu!Nawiązanie współpracy z klubem Ekstraklasy to przyszłość dla całej rzeszy zawodników oraz kibiców. W TVP Katowice było dzisiaj info o dzisiejszym wydarzeniu,na wszystkich liczących się portalach sportowych jest informacja o Sole Oświęcim!Brawo Piotrek,świetna promocja dla Oświęcimia oraz naszego klubu.Serce rośnie na wieść o takim wydarzeniu!!

autor: jokerit 2012-07-27 07:59:38

Profil jokerit w Futbolowo Mnie to nie przekonuje!! tak wspólpraca jak najbardziej chwała za to ale główny sponsor Chwilówki Podbeskidzia to juz nie!!!.Soła bedzie zawsze w cieniu Podbeskidzia no takie rezerwy a my chcemy mieć lige w Oswiecimiu i to jak najwyzszą a nie w Bielsku!! a tam bedą grac najlepsi i to mnie boli!!