Nowi zawodnicy o transferach i celach

• autor: michu89, 2012-07-29 19:48

Paweł Cygnar, Jakub Snadny, Adrian Stanek i Łukasz Ząbek opowiadają naszemu portalowi o kulisach przejścia do Soły oraz celach w nowym zespole.

Cała czwórka nowych zawodników stała się hitem transferowym w IV lidze. Nowi zawodnicy trenują w Sole praktycznie od początku okresu przygotowawczego i powoli adoptują się w zespole. Każdy z nich zaliczył już po cztery sparingi w biało-czerwonych barwach. Dosłownie kilka dni temu cała czwórka podpisała kontrakty z klubem, w związku z tym postanowiliśmy ich zapytać o kulisy ich transferów oraz cele.

Paweł Cygnar mimo 26 lat jest już doświadczonym graczem, który jadł chleb z niejednego pieca. Nowego zawodnika Soły cechuje między innymi umiejętność konstruowania ofensywnych akcji. Były pomocnik Górnika Wesoła w tym sezonie postanowił pomóc Sole w walce o awans. - Trafiłem tutaj poprzez rozmowy z panią Prezes i trenerem Sebastianem Stemplewskim. Nie ukrywam, że znałem tutaj kilku chłopaków ze wcześniejszej gry w Szczakowiance, między innymi Rafała Skrzypka i Adama Janeczkę. W związku z tym temat Soły nie był mi obcy, bo miałem kontakt z tymi chłopakami. Widocznie musieli oni powiedzieć o mnie dobre słowo pani Prezes, która od razu skontaktowała się ze mną i dość szybko doszliśmy do porozumienia. Pierwszy mój kontakt z oświęcimskim klubem, to były początki treningów w Sole. Przyjechałem na trening w piątek, doszliśmy do porozumienia i tak tutaj się znalazłem – wyjaśnił 26-letni „playmaker”.

Wychowanek Victorii Jaworzno chce razem z zespołem grać w każdym meczu o komplet punktów. - Dla mnie liczy się dobro zespołu, nie indywidualne, więc stawiam sobie cele zespołowe. Na pewno są tutaj ambitne plany i w pierwszej rundzie naszym celem będzie zdobywanie jak największej ilości punktów, po to aby mieć realne szans w grudniu na walkę o coś więcej. Będziemy podchodzić do każdego meczu tak, aby go wygrać. Jeżeli chodzi o stronę indywidualną, to chciałbym pomóc zespołowi w uzyskaniu dobrych wyników, bo wiem, że klub bardzo dobrze funkcjonuje pod względem organizacyjnym. Jest tutaj atmosfera do tego, aby zbudować jeszcze więcej, niż jest już teraz – podkreślił Paweł Cygnar.

Jakub Snadny to 22-letni zawodnik o sporym talencie, o czym świadczy fakt debiutu w Ekstraklasie i powołania na konsultacje reprezentacji Polski. Nowy snajper Soły ma być jedną z wiodących postaci w ofensywie. - Jeszcze pod koniec poprzedniej rundy dostałem telefon od zarządu Soły, czy nie byłbym zainteresowany przejściem do oświęcimskiego klubu. Drużyna miała już wówczas wywalczony awans i to zaważyło na mojej decyzji. Dodatkowo widzę tu bardzo dobre perspektywy oraz to, że ten zespół cały czas się rozwija, a klub chce grać jak najwyżej. Sukcesy w tym klubie są, dlatego skusiłem się, aby przyjść tutaj i walczyć z tą drużyną – zdradził 22-letni napastnik.

Były zawodnik Cracovii zapowiada z Sołą walkę o awans. - Cel drużynowy jaki sobie zakładam, to walka o awans. Osobiście natomiast chciałbym grać jak najwięcej i pomagać zespołowi. Życzę sobie abyśmy razem wygrywali mecze i walczyli o wejście do III ligi – powiedział wychowanek Unii Oświęcim.

Adrian Stanek to zawodnik niezwykle utalentowany i wciąż rozwojowy, którego cechuje niezła szybkość i dobry drybling. Dzięki między innymi niemu „skrzydła” Soły mają siać spustoszenie u rywali. - Jestem z Oświęcimia i ogólnie mówiąc chciałem, żeby Soła zaistniała. To był priorytet mojego przyjścia tutaj. Widzę, że jest tutaj fajna i perspektywiczna drużyna. Mam nadzieję, że zrobimy z tą ekipą awans – zaznaczył 21-letni gracz.

Były wiślak liczy, że wraz z drużyną zaprezentuje się dobrze. - U mnie na pierwszym miejscu jest drużyna, dopiero potem indywidualizm, także mam nadzieję, że jak zespół będzie dobrze się prezentował, to każdy z nas pojedynczo będzie się wybijał – stwierdził Adrian Stanek.

Łukasz Ząbek to uniwersalny zawodnik, który w sparingach pokazał, że na wielu pozycjach może stanowić wzmocnienie Soły. Tacy zawodnicy to często skarb dla trenera.  - W zimie byłem z Sołą na obozie w Dzierżoniowie. Zostałem polecony przez Wojtka Jamroza i tak to się zaczęło. Niestety klub, w którym byłem, czyli Janina Libiąż wówczas mnie nie puściła. Nie mogłem odejść, bo walczyliśmy o utrzymanie. Po sezonie na spokojnie mogłem przyjść i potrenować tutaj, po czym trener z panią Prezes zadecydowali o moim przejściu do Soły – wyjawił 27-letni zawodnik.

Piłkarz, który spędził ostatnie sezony w Janinie Libiąż nie uważa, aby zrobił krok w przód przechodząc do Soły, a wręcz przeciwnie. - Przyszedłem do niższej ligi, choć nie uważam, że to jest słabsza liga od III. Moim zdaniem czasami trzeba zrobić krok do tyłu, aby zrobić dwa do przodu. Mam nadzieję, że wraz z Sołą awansuję do III i potem do II ligi. Chciałbym tu zostać jak najdłużej – zakończył popularny „Ząbi”.