dzisiaj: 621, wczoraj: 1046
ogółem: 9 159 189

Trampkarze ratują honor młodzieży

• autor: michu89, 2012-10-06 23:36

Niezbyt dobrze spisały się grupy młodzieżowe Soły Oświęcim, które w sobotę w ogólnym rozrachunku wyszły na minus. Remis 1:1 z Niwą Nową Wieś wywalczyli juniorzy starsi, z  kolei juniorzy młodsi ulegli Skawie Wadowice 1:4. Tylko trampkarze starsi odnieśli zwycięstwo, ratując honor grup młodzieżowych. Podopieczni Daniela Adamczyka pokonali Karola Wadowice 4:2. Młodzicy natomiast zostali rozgromieni przez zespół z Wadowic 6:1.

Juniorzy starsi (I liga juniorów starszych):

Niwa Nowa Wieś – Soła Oświęcim 1:1 (0:1)

0:1 – Kułas
1:1 - Makowski

Skład Soły: Bułka – Augustyn, Kaliciak, Boba, Skamaj – Kleczkowski, Jarnot, Hryncyszyn, Migdałek – Kułas, Sarnecki (60 min. Scąber, 65 min. Suślik).

Juniorzy starsi Soły Oświęcim nadal nie mogą przełamać się na wyjeździe i wygrać, choć w tym meczu było o to naprawdę blisko. Po pierwszej połowie oświęcimianie prowadzili za sprawą bramki autorstwa Krystiana Kułasa. Piłka po strzale z dystansu napastnika gości odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki. W drugiej połowie Niwa zdołała wyrównać. Futbolówka dośrodkowana z prawej strony przeleciała obok obrońców Soły i trafiła do Jakuba Makowskiego, który głową wpakował ją pod poprzeczkę. Wyniku żal tym bardziej, że szczególnie w pierwszej odsłonie Solarze mieli zdecydowaną przewagę, w tym dwie poprzeczki. Po przerwie było już nieco gorzej ze strony gości, ale i tak nadal zdawali się być w lepszej dyspozycji od miejscowych, którzy prócz zdobytej bramki, stworzyli sobie jeszcze jedną okazję, ale na przeszkodzie stanął im słupek.

Juniorzy młodsi (I liga juniorów młodszych):

Skawa Wadowice – Soła Oświęcim 4:1 (3:1)

Bramka dla Soły: 2:1 – Wołek 20 min.

Skład Soły: Chowaniec – Jarosz, Marszałek, Zygmunt, Chlebowski (60 min. T. Janus) – Janiga, Zontek, Rybczak, Dziuga (70 min. Zegiel) – Wołek, Nicieja.

Solarze nie mieli większych szans w spotkaniu ze Skawą Wadowice i zasłużenie przegrali. Pierwsza część gry w wykonaniu podopiecznych Łukasza Jaska krótko mówiąc była przespana. W grze Soły dominował chaos i błędy. Mimo tego w 20. minucie Bartosz Wołek przeprowadził indywidualną akcję, podczas której minął obrońcę i bramkarza, po czym trafił do siatki z ostrego kąta. W drugich 45. minutach oświęcimianie powalczyli, ale to nie wystarczyło do odrobienia strat, bo Skawa dołożyła czwartą bramkę i zdecydowanie wygrała ten pojedynek.