dzisiaj: 57, wczoraj: 831
ogółem: 9 150 167

Kolejna wpadka rezerw

• autor: michu89, 2012-10-28 01:02

Zapewne nie tak wyobrażali sobie zawodnicy Soły II Oświęcim zakończenie rundy jesiennej. Podopieczni Tomasza Borowczyka przegrali drugi mecz z rzędu u siebie. Tym razem pogromcą oświęcimian było Pogórze Gierałtowice, które zwyciężyło 2:1.

Soła II Oświęcim - Pogórze Gierałtowice 1:2 (1:2)

0:1 - 5 min.
0:2 - 7 min.
1:2 - Piskozub 40 min.

Skład Soły II: K. Kowalski - Kyrcz, Mycyk, Majcherek, D. Kowalski (20 min. Samek) - Płatek, Piskozub, Tobik, Gąsiorek - Paw, Kuwik (60 min. Borowczyk).

Już na samym początku Solarze dali się zaskoczyć dwa razy. To niewątpliwie był kluczowy moment spotkania, bo odrabianie strat na przesiąkniętej wodą murawie, było trudne do zrealizowania. W 5. minucie gospodarze popełnili błąd w ustawieniu linii obronnej. Uderzenie zawodnika gości z 20 metrów trafiło do siatki. Piłka odbiła się jeszcze od Krzysztofa Mycyka, myląc Kamila Kowalskiego. Drugi gol dla Pogórza także był dość szczęśliwy. Futbolówka prawdopodobnie z zamiarem dośrodkowania odbiła się od poprzeczki, a później wpadła do siatki. Trzeba jednak oddać gościom, że zaskoczyli rywali i zrealizowali swój plan w stu procentach. Mając w zapasie dwubramkowe prowadzenie, ekipa z Gierałtowic skupiła się bardziej na defensywie. W 40. minucie efektownym strzałem niemal w samo „okienko” z 20 metrów popisał się Dawid Piskozub, dając nadzieje Pasiakom na korzystny wynik.

Druga połowa to zdecydowany napór Soły. Przez prawie całe 45. minut trwało prawdziwe oblężenie bramki gości. Oświęcimianie byli jednak bardzo nieskuteczni. Najpierw świetnej okazji nie wykorzystał Grzegorz Samek. Później Oskar Kyrcz nie potrafił skorzystać z prezentu golkipera Pogórza, który… zagrał mu piłkę. Obrońca gospodarzy był chyba mocno zaskoczony tym faktem, bo praktycznie podał piłkę do rąk bramkarzowi. Bramkę dającą remis mógł zdobyć także Michał Tobik, który znalazł się z futbolówką na szóstym metrze i miał przed sobą tylko bramkarza. Piłka nie chciała jednak wpaść do siatki przyjezdnych po raz drugi, więc rezerwy Soły musiały zaznać już drugiej goryczy porażki.