statystyki szczegółowe

Aktualności

Cenna lekcja futbolu

• autor: michu89, 2013-02-21 22:32

21 lutego, na sztucznej murawie w Pszczynie, juniorzy młodsi Soły Oświęcim sprawdzili swoją dyspozycję na tle rówieśników z miejscowej Iskry. Spotkanie zostało podzielone na trzy części, a w pierwszej z nich oświęcimianie dotrzymywali kroku faworyzowanym rywalom, remisując 1:1. Później było już gorzej, a Solarze ostatecznie polegli 1:5.

Iskra Pszczyna – Soła Oświęcim 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)

Bramka dla Soły: Jakub Scąber

Skład Soły:

I tercja: Łukasz Chowaniec – Wojciech Marszałek, Grzegorz Chlebowski, Tomasz Jarosz, Krystian Zygmunt, Adrian Dziuga, Michał Rybczak, Jakub Scąber, Patryk Nicieja, Patryk Figura, Bartosz Wołek.

II tercja: Dominik Blarowski – Wojciech Marszałek, Grzegorz Chlebowski, Tomasz Jarosz, Krystian Zugmunt, zawodnik testowany, Damian Zontek, Jakub Scąber, Michał Piskozub, Szymon Szewczyk, Bartosz Wołek.

III tercja: Łukasz Chowaniec – Wojciech Marszałek (Bartosz Wołek), Grzegorz Chlebowski, Tomasz Jarosz, Krystian Zygmunt (Michał Piskozub), zawodnik testowany, Damian Zontek, Michał Rybczak, Adrian Dziuga, Patryk Nicieja, Patryk Figura.

Takie sparingi z pewnością to spory bagaż doświadczeń na przyszłość. Iskra Pszczyna to reprezentant Śląskiej Ligi Juniorów, co w zasadzie jest wystarczającą rekomendacją dla tej drużyny. Na boisku widać było duże doświadczenie i ogranie gospodarzy. W pierwszej połowie rezultat był jednak remisowy, a bramkę dla Soły zdobył Jakub Scąber. Sam pojedynek był wyrównany, a na boisku obie ekipy walczyły na całego. Nie brakowało starć w walce o piłkę. Zawodnicy zespołu z Pszczyny byli jednak bardziej doświadczeni i potrafili wykorzystać indywidualne błędy podopiecznych Sławomira Bałchuta. Ten element zadecydował o porażce przyjezdnych.

Kolejny sparing oświęcimianie rozegrają 2 marca (sobota) z KS Chełmek.