statystyki szczegółowe

Aktualności

Rezerwy zdeklasowały V-ligowca

• autor: michu89, 2013-03-07 23:08

Zagórzanka Zagórze była kolejnym rywalem, którego w sparingach „połknęły” rezerwy Soły. Oświęcimianie lepszą grę pokazali znowu po przerwie, gdzie mówiąc krótko zmiażdżyli rywala, gromiąc go ostatecznie 8:2. Królem polowania okazał się wracający do zespołu po dłuższej przerwie Piotr Paw, który na dzień dobry ustrzelił klasycznego „hat-tricka”.

Zagórzanka Zagórze – Soła II Oświęcim 2:8 (1:2)

Składy:

Zagórzanka: Synal - Siłakiewicz, Jarczyk, Pączkowski, Rudnicki, Fiba, Krawczyk, Kulawik, Woźniak, Ciepichał, Paliwoda oraz Kadłuczka, Baran, Nędza, Antkowiak.

Soła II:

I połowa: K. Kowalski – Gąsiorek, Majcherek, Mycyk, Testowany – Kyrcz, Baluś, Cienkosz, D. Kowalski – Hałat, Tobik.

II połowa: K. Kowalski – Kyrcz, Mycyk, Majcherek, D. Kowalski – Samek, Baluś, Cienkosz, Paw – Płatek, Hałat oraz Gąsiorek.

Scenariusz z tego meczu był żywcem wyjęty z towarzyskiej potyczki ze Strumieniem Polanka Wielka. Pierwsza połowa niespecjalnie układała się po myśli Solarzy. Podopieczni Tomasza Borowczyka prezentowali zbyt dużą nerwowość, ich gra była chaotyczna, co owocowało dużą ilością strat. Być może zawodnicy mieli „ciężkie nogi” spowodowane wydajnymi treningami. Zagórzanka natomiast przystąpiła do meczu zmotywowana i momentami grała ostro, na pograniczu faulu.

Lepszego początku tego sparingu oświęcimianie zapewne sobie nawet nie wyśnili. Ledwo co sędzia zagwizdał po raz pierwszy, a Paweł Synal musiał wyciągać futbolówkę „z sieci”. Wiesław Hałat po dobrym podaniu ze środka pola, wyszedł oko w oko z golkiperem i sprytnym lobem nie dał szans ostatniej instancji rywali.

Zagórzanie podkręcili tempo swoich akcji i jedenaście minut później „ugodzili” Sołę po raz pierwszy. Dośrodkowanie na długi słupek przejął Patryk Paliwoda i precyzyjnym strzałem doprowadził do wyrównania.

Zespół z grodu nad Sołą tuż przed przerwą zadał bolesny cios rywalom, strzelając gola do szatni. Zagranie w tempo Wiesława Hałata wykorzystał Michał Tobik, który mając przed sobą tylko Pawła Synala, uderzył obok niego, wprost do bramki.

Druga część gry to był prawdziwy popis dobrej i skutecznej gry Soły II. Oświęcimianie po przerwie dominowali i mieli mecz pod kontrolą. Piłkarze trenowani przez Tomasza Borowczyka przede wszystkim dłużej utrzymali się przy piłce, a ich akcje były bardziej płynne.

Ten fakt natychmiast przełożył się na ilość bramek. Nokautowanie rywali rozpoczął Piotr Paw, który wykorzystał świetną asystę piętą Dariusza Płatka i wygrał indywidualny pojedynek z golkiperem.

Ekipa z powiatu chrzanowskiego nie dawała jednak za wygraną i załapała kontakt za sprawą Norberta Ciepichała. Nowy nabytek Zagórzanki, który przybył z MKS Trzebinia-Siersza, ściął do środka i uderzył przy słupku.

Obie ekipy poszły na wymianę ciosów i riposta Solarzy była natychmiastowa. Dariusz Płatek rzutem z autu „uruchomił” Wiesława Hałata. Szybki skrzydłowy Soły II przedarł się prawą stroną i wyłożył futbolówkę Piotrowi Pawiowi, który dopełnił formalności.

Bramka na 5:2 dla oświęcimian praktycznie rozstrzygnęła losy tej potyczki. Jej autorem był Dariusz Płatek. Napastnik biało-czerwonych z Oświęcimia otrzymał prostopadłe podania od Wiesława Hałata i celnie przymierzył z 12 metrów.

Kolejne trafienie poprzedziła efektowna, płynna akcja Pasiaków. W jej końcowym akordzie Wiesław Hałat wyszedł na pozycję „sam na sam” z bramkarzem. Daniel Antkowiak zdołał sparować ta próbę, ale przy dobitce Płatka był już bezradny.

Solarze bawili się w najlepsze i dalej karcili rywali. W 85. minucie Grzegorz Samek wraz z Dariuszem Płatkiem rozklepał obronę rywali, po czym znalazł sposób na osamotni ego golkipera.

Ostatecznie licznik bramek dla Soły II zatrzymał się na „ośmiu”, a ostatnią z nich zdobył Piotr Paw, który po zagraniu za plecy obrońców Dawida Kowalskiego, huknął z pierwszej piłki, nie do obrony.

Kolejne spotkanie sparingowe rezerwy Soły rozegrają 9 marca (sobota), o godzinie 10:30. Oświęcimianie na bocznym boisku MOSiR-u w Oświęcimiu, zmierzą się z Zaborzanką Zaborze.