Palczowice poddały się po 45 minutach

• autor: Michał Woźny, 2013-05-26 20:13

Soła II Oświęcim miała dzisiaj rozegrać mecz ligowy, tymczasem zagrała spotkanie, które bardziej przypominało trening i to tylko przez 45 minut. Goście z Palczowic, którzy przyjechali do Oświęcimia w jedenastu, na drugą połowę postanowili w ogóle nie wychodzić na murawę i udać się do domu. Tym samym rezultat został utrzymany po pierwszej części gry, po której to Solarze prowadzili z LKS Palczowice 6:0.

Soła II Oświęcim – LKS Palczowice 6:0 (mecz przerwany po 45 minutach)

1:0 – Płatek 2 min.
2:0 – Borowczyk 9 min.
3:0 – Hałat 23 min.
4:0 – Tobik 32 min.
5:0 – Borowczyk 43 min.
6:0 – Płatek 45+2 min.

Soła II: Strąk – Domański, Majcherek, Mycyk, D. Kowalski – Hałat, Cienkosz, Tobik, Niewiedział – Płatek, Borowczyk.

Palczowice: Woźniak – Nowotarski, Świergosz, Romanowski, Podolak, Folga, Chachuła, Żmuda, Dzidek, Nowokuński, Sieprawski.

Po takim meczu, można się tylko zastanawiać, jaki jest sens rywalizacji w takiej lidze? Jeżeli zawodnicy przyjechali na mecz, to z pewnością powinni zagrać do końca choćby dla garstki kibiców, której chyba najbardziej żal. Tymczasem przyjezdni postanowili najzwyczajniej w świecie oddać drugą połowę bez walki.

Soła II Oświęcim przystąpiła do tego pojedynku wzmocniona trzema zawodnikami z pierwszej kadry, w osobach Tomasza Strąka, Sebastiana Domańskiego i Przemysława Niewiedziała. Nie da się ukryć, że faworyt tego meczu był tylko jeden, a byli nim gospodarze.

Oświęcimianie szybko udowodnili, że nie będą mieli litości dla rywala. Już po 65 sekundach gry, po dalekim wykopie Tomasza Strąka, Dariusz Płatek uprzedził bramkarza i strzałem głową go przelobował.

Goście przez niemal cały pojedynek się bronili, choć trzeba przyznać, że kilka razy wyszli z niebezpiecznymi kontrami. Chyba najgroźniejszą przeprowadzili w 5. minucie. Po prostopadłym podaniu na prawą stronę Łukasza Chachuły, Mateusz Dzidek przymierzył tuż zza pola karnego, dwa metry obok słupka.

Nie minęło dziesięć minut, a było już 2:0. Michał Tobik zagrał piłkę na prawej stronie do Wiesława Hałata, ten dograł ją na pole karne do Tomasza Borowczyka, który celnie uderzył głową z kilku metrów.

W 23. minucie tym razem na listę strzelców wpisał się Wiesław Hałat, popisując się indywidualną akcją na prawym skrzydle i strzałem w długi róg. Piłka po rykoszecie znalazła drogę do siatki.

Dwie minut później Przemysław Niewiedział zgrał głową piłkę do Tomasza Borowczyka, ten wyszedł na samotne spotkanie z golkiperem i trafił wprost w niego.

W 32. minucie defensorzy z Palczowic wyszli bardzo wysoko, co było wodą na młyn dla miejscowych. Po otwierającym drogę do bramki podaniu Patryka Cienkosza, Michał Tobik z wielkim spokojem minął bramkarza i skierował futbolówkę do pustej bramki.

W 43. minucie, po zgraniu Sebastiana Domańskiego, ładnym strzałem z 13 metrów, praktycznie w samo „okienko” popisał się Tomasz Borowczyk.

Gwóźdź do trumny rywali wbił przed przerwą Dariusz Płatek, który powtórzył swój wyczyn z 2. minuty. Po kolejnym, długim podaniu od Tomasza Strąka, minął on Michała Woźniaka i dopełnił formalności.

Zespół z Palczowic na drugą odsłonę już nie wyszedł, więc oświęcimianie zorganizowali sobie gierkę wewnętrzną na małe bramki, grając drugą połowę sami z sobą, skoro rywale nie chcieli z nimi grać.

Wynik po pierwszej połowie zostanie utrzymany jako końcowy.

Kolejny mecz rezerwy Soły Oświęcim 8 czerwca (sobota), o godzinie 17. Oświęcimianie w meczu na szczycie zagrają w Grojcu z Solavią.

autor: ~haha 2013-05-26 23:37:47

avatar nie dziwne, to palczowice, wiocha jakich mało

autor: doswiadczony 2013-05-27 16:54:30

Profil doswiadczony w Futbolowo Ja sie dziwie dzialaczom ozpn w Oswiecimiu że dopuszczaja takie druzyny do b klasy!!przecierz to rywalizacja sportowa i nauka gry w pilke a taka mogli przyjąc od Soły! A oni zgłaszaja w przerwie 4 kontuzje ,no tak sobie obliczyli żeby nie grać !Pytam po co przyjechali????Powinni dostac pozadna kare,Ktos powie ale jaką jak nic nie maja!! Niech cos wymysli OZPN Oswiecim po to jest tam zarząd!!Takich klubów nie chcemy w Polsce wogóle!!!!

autor: ~Fan 2013-05-27 22:14:31

avatar Co to za plotno bylo wywieszone obok budynku? jechalem autem obok i rzucil mi sie z jakimis twarzami chyba..

autor: doswiadczony 2013-05-28 17:34:13

Profil doswiadczony w Futbolowo Fan a ty jesteś jakim fanem i czyim że nie wiesz!! a poza tym wzrok masz bardzo dobry! ja tez cie widziałem jak jechałeś! jakąś starą bryką co to za bryka!!.Jeszcze powiedz że jechałeś jak sie toczyła druga polowa??

autor: ~abc 2013-05-28 21:50:31

avatar To nie płótno!
To wyraz szacunku, podziękowania i pamięci dla Jacka i Rafała.

autor: ~Fan 2013-05-29 15:55:22

avatar Nie chodze na mecze dwojki..