Soła II zremisowała i awansowała do A klasy

• autor: michu89, 2013-06-09 14:12

Wczoraj odbył się absolutny mecz na szczycie tabeli w oświęcimskiej B klasie. Starły się ze sobą dwa zespoły, które dominują w lidze. Po ciekawym pojedynku, rezerwy Soły Oświęcim zremisowały na wyjeździe z Solavią Grojec 1:1. Soła II tym samym zapewniła sobie już awans do oświęcimskiej klasy A minimum z drugiego miejsca w tabeli.

Solavia Grojec – Soła II Oświęcim 1:1 (1:0)

1:0 – Śliwka 15 min.
1:1 – Kyrcz 65 min.

Solavia: Pałamarczuk - Chowaniec, S. Smolarek, K. Noworyta (80 min. B. Smolarek), R. Noworyta (86 min. M. Noworyta), Wołek, Kolonko (70 min. W. Walus), Kozieł, Krężel, Śliwka (60 min. Pietraszewski), Kubajczyk.

Soła II: Kotyza – Baluś, Mycyk, Majcherek, D. Kowalski (70 min. Zemła) – Kyrcz (55 min. Samek), Cienkosz, Tobik, Gąsiorek – Borowczyk, Hałat.

Czerwona kartka: Kubajczyk 84 min. (za dwie żółte), Pietraszewski 90 min. (za dwie żółte)

Nie będzie to fałszywe stwierdzenie, jeśli napiszemy, że Soła II w tym meczu miała przewagę i to do niej należało kreowanie gry. Cóż jednak z tego, skoro oświęcimianie nie potrafili udokumentować tego bramkami i tylko w połowie zrewanżowali się Solavii za sromotną porażkę u siebie.

To lider B klasy objął prowadzenie. Łukasz Kubajczyk pognał prawą stroną, po czym zagrał wzdłuż bramki do Rafała Śliwki, a ten się nie pomylił i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Oświęcimianie bili głową w mur. Dwie znakomite szanse miał Tomasz Borowczyk, ale źle się przy nich zachował i Damian Pałamarczuk wciąż był niepokonany w tym meczu.

To się zmieniło w 65. minucie. Po zamieszaniu w polu karnym, Oskar Kyrcz z dwoma zawodnikami na plecach, przymierzył w długi róg, wyrównując wynik meczu. Solarze posiadali optyczną przewagę, ale zaliczyli zbyt dużo niecelnych uderzeń. Bliski szczęścia był także Grzegorz Samek, zaliczając efektowny strzał przewrotką, ale rezultat się już nie zmienił. Na osłodę gościom pozostaje fakt, że remis gwarantuje im już pewny awans do klasy A.

To był jeden z lepszych naszych meczów jeśli chodzi o zaangażowanie i grę. Każdy dał z siebie wszystko, zabrakło nam trochę szczęścia - mówił po meczu trener Soły II Tomasz Borowczyk.

Następny mecz rezerwy Soły Oświęcim rozegrają 16 czerwca (niedziela), o godzinie 17. Oświęcimianie zmierzą się u siebie z LKS Głębowice.

autor: doswiadczony 2013-06-10 09:29:56

Profil doswiadczony w Futbolowo Powiem tak to że awans to jeszcze nic!! Soła druga nie zdała egzaminu.Z takim skladem i na takim poziomie powinna zając 1 miejsce w cuglach i to z przewagą.Taka jest prawda ,kazdy wie jaki jest poziom w b klasie.A gdyby awansowała jedna druzyna??.Trzeba cos zmienić w naszych rezerwach!!a od tego jest zarząd.pozdrawiam