Kinga Mitoraj: Wzmocnienia na pewno będą

• autor: Michał Woźny, 2013-07-03 14:14

Sezon 2012/13 powoli odchodzi w zapomnienie. Wiadomo już, że Soła Oświęcim nie zamierza być statystą w trzeciej lidze i będzie chciała namieszać w tabeli. - Cele pierwszej drużyny nie są jeszcze określone, mamy je ustalić na spotkaniu zarządu. Myślę jednak, że takim realnym zadaniem będzie pierwsza piątka w tabeli – zdradziła pani prezes Soły Kinga Mitoraj. W rozmowie z naszą stroną internetową zwierzchnik zarządu opowiada o celach, transferach, ewentualnych roszadach trenerskich oraz modernizacji stadionu Soły.

Choć sezon niedawno się skończył, to wszyscy kibice ciekawi są, o co będą walczyć zespoły Soły Oświęcim. Wiadomo już, że pierwsza drużyna ma walczyć o czołówkę, a co z resztą? - Celem drugiej drużyny jest awans do Ligi Okręgowej. Jeśli chodzi o grupy młodzieżowe, to tutaj również zamierzamy walczyć o najwyższe cele - zapowiada sterniczka klubu z grodu nad Sołą.

Z pewnością w okresie kiedy drużyny czekają na kolejny sezon, kibice emocjonują się transferami, a takich w Sole nie zabraknie. - Nie wiadomo jeszcze ile będzie wzmocnień, ale na pewno one będą. Z pewnością jednak z jakichś osób też zrezygnujemy, a czy taki zawodnik będzie chciał wzmocnić drużynę rezerw, to będzie tylko i wyłącznie jego decyzja - mówi pani Kinga Mitoraj.

Wiadomo już także, że prawdopodobnie obejdzie się bez roszad na stanowiskach trenerów. - Nie mieliśmy jeszcze podsumowania jeżeli chodzi o ten sezon, wydaje mi się jednak, że raczej żadnych zmian nie będzie - stwierdza pani prezes.

Prócz transferów i celów drużyn, zapewne gorącym tematem jest modernizacja murawy oraz budowa sztucznego boiska oraz trybun. - Zakończyliśmy budować ogrodzenie i będziemy teraz także zajmować się tworzeniem sztucznej murawy na bocznym boisku. W międzyczasie mamy zamiar poprawiać jeszcze jakość naszego boiska. W celu polepszenia murawy, ma być zasiana nowa trawa - zdradza pani Kinga.

Kiedy będą przeprowadzane prace? - Na początku lipca zabieramy się na główną murawę, natomiast budowę sztucznego boiska chcemy rozpocząć koło 17-18 lipca - informuje.

Pozostaje jednak pytanie, co z budową nowych trybun, która elektryzuje kibiców. - Modernizację musimy przeprowadzać po kolei. Najpierw było ogrodzenie, później polepszenie głównej murawy i budowa sztucznego boiska, a potem zabierzemy się za budowę trybun - opowiada pani prezes.

Fani Solarzy obawiali się także, czy ich zespół będzie grał w III lidze na własnym boisku. Żadnego zagrożenia jednak nie ma. - Gramy na pewno na Sole. Mamy tylko powiększyć szatnię gości. Powoli dążymy do tego, aby spełnić ten wymóg - kończy pani Kinga Mitoraj.

autor: ~Mamed 2013-07-03 15:43:30

avatar Chciałem zapytać co z juniorami którym kończy się wiek juniorski i z jakiej ligi bądz z jakiej drużyny zawodnikami rozmawia zarząd.

autor: ~wierny 2013-07-04 17:53:48

avatar Wiadomo kto jest na celowniku u trenera chodzi mi o transfery