dzisiaj: 228, wczoraj: 831
ogółem: 9 150 338

Juniorzy nie dali się seniorom Orła

• autor: michu89, 2013-08-09 18:56

7 sierpnia juniorzy starsi Soły Oświęcim rozegrali prawdopodobnie ostatni sparing przez rozgrywkami ligowymi. Rywalem oświęcimian był Orzeł Witkowice. W pierwszej odsłonie na placu gry po stronie ekipy z Witkowic pojawili się seniorzy, natomiast po przerwie juniorzy. Solarze dzięki bramkom w drugiej odsłonie wygrali 4:0.

Soła Oświęcim – Orzeł Witkowice 4:0 (0:0)

1:0 – B. Wołek 47 min.
2:0 – Nicieja 50 min.
3:0 – Nicieja 60 min.
4:0 – Testowany 75 min.

Skład Soły: Bułka – Dziuga, Boba, Zygmunt, K. Kotyza – B. Wołek, Migdałek, Zontek, Miłoń – Kułas, Scąber oraz Nicieja, Testowany.

Pierwsza połowa to był prawdziwy test charakteru dla podopiecznych Łukasza Jaska. Pasiaki musiały stawić czoła seniorom Orła, którzy grają w oświęcimskiej A klasie. Soła skupiła się przede wszystkim na defensywie i szukała swojej szansy w kontratakach, mając kilka sytuacji. Lekka przewaga była po stronie starszych rywali, jednak konsekwentna gra w obronie oświęcimian sprawiła, że do przerwy bramki nie padły.
W drugiej części gry Soła całkowicie zdominowała wydarzeniu na boisku za sprawą wejścia na murawę witkowickich juniorów. Choć biało-czerwoni z Oświęcimia zwolnili tempo, to mieli multum sytuacji na bramkę.

Pierwszą zaraz po przerwie zdobył Bartosz Wołek, który wykorzystał dośrodkowanie Arkadiusza Miłonia. Chwilę później Patryk Nicieja dopełnił formalności po dograniu z prawej strony.

Po godzinie gry Nicieja łatwo zwiódł obrońcę i celnie przymierzył w krótki róg.

Ostatnie trafienie było zasługą zawodnika testowanego, który trafił głową do siatki po wrzutce.

W poniedziałek odbyła się gierka juniorów starszych z juniorami młodszymi, którą wygrali ci pierwsi 4:1.
Prawdopodobnie następny mecz oświęcimianie rozegrają już w rozgrywkach ligowych. Już 18 sierpnia (niedziela), o godzinie 14, zmierzą się w Spytkowicach z Astrą.