dzisiaj: 461, wczoraj: 831
ogółem: 9 150 571

Wierna zbyt mierna na Sołę

• autor: Michał Woźny, 2013-09-29 18:39

Nadal trwa wspaniała seria Soły Oświęcim w III lidze małopolsko-świętokrzyskiej. W niedzielę Solarze pokonali w Małogoszczy Wiernę 3:1 i dzięki porażce Granatu z Dalinem, mają już  sześć punktów przewagi nad właśnie Granatem i Łysicą. (relacja dostępna poniżej)

Wierna Małogoszcz – Soła Oświęcim 1:3 (0:1)

0:1 – Stanek 45 min.
0:2 – Gleń 65 min.
0:3 – Jasiński 67 min.

1:3 – Jedynak 90 min.

Składy:

Wierna: Żytniewski – Foksa (67 min. Jedynak), Kołodziejczyk, Kita, Krzeszowski, Ostrowski, Jeziorski, Strzębski (71 min. Gajek), Bała, Stachura (46 min, S. Wijas), B. Wijas (43 min. Supierz).

Soła: K. Talaga – J. Jamróz (64 min. Domański), Wadas, Skrzypek, Ząbek (82 min. G. Talaga) – Stanek, Dynarek (76 min. Stemplewski), Cygnar, Gleń – Jasiński, Knapik (60 min. Janeczko).

Żółte kartki: Cygnar, Jasiński (Soła)

Sędziowali: Szymon Ubożak – Przemysław Białacki, Krzysztof Piekarski (Kielce)

Niepokonane miasto, niepokonany klub – głośno śpiewają na każdym meczu kibice Legii Warszawa. To samo może można powiedzieć o Sole Oświęcim, która po dziesięciu kolejkach nie doznała jeszcze goryczy porażki i zdecydowanie lideruje w tabeli.

Do 23. minuty pojedynek Wierny z Sołą mocno jednak rozczarowywał. Gra była rwana, szarpana i dużo było w niej niedokładności. Z tego sporego chaosu najpierw wyłamali się gospodarze, którzy w 23. minucie stworzyli sobie niezłą okazję na bramkę. Piotr Ostrowski pognał prawą stroną i dośrodkował piłkę w pole karne. Centrę głową zamykał uprzedzający Jakuba Jamroza Michał Bała, ale uderzył wysoko nad poprzeczką.

Aż do 30. minuty oświęcimianie kazali czekać kibicom na swoją groźniejszą akcję. Z pewnością to długi czas, ale warto było, bo natarcie gości naprawdę mogło się podobać. Po szarży lewą stroną Mateusza Glenia, Paweł Cygnar zagrał do Przemysława Knapika, ten odegrał mu w brazylijskim stylu piętką, po czym Cygnar technicznym strzałem przymierzył w poprzeczkę.

Biało-czerwoni z Oświęcimia zerwali się do ataku. Dwie minuty później po dośrodkowaniu Cygnara tuż zza narożnika pola karnego, głową strzelał Przemysław Knapik. Piłka powędrowała obok słupka.

W 41. minucie Wierna miała najlepszą szansą na bramkę w pierwszej odsłonie. Z rzutu wolnego, z 17 metrów Kamila Talagę próbował zaskoczyć Piotr Ostrowski. Pomocnik gospodarzy uderzył jednak na siłę i wprost w golkipera gości, który odbił futbolówkę przed siebie, a dobitka przeleciała nad poprzeczką.

Tuż przed przerwą zespół z grodu nad Sołą boleśnie „ukłuł” ekipę z Małogoszczy. Ładne, prostopadłe podanie Dawida Dynarka trafiło do zbiegającego w pole karne z prawej strony Adriana Stanka. Prawoskrzydłowy Pasiaków znalazł się sam przed Konradem Żytniewskim i szansy nie zmarnował, strzelając w długi róg.

Podopieczni Mariusza Lnianego w dobrym stylu rozpoczęli drugą połowę, wlewając do serc miejscowym kibicom nadzieję na dobry wynik. Po akcji prawą stroną Sebastiana Wijasa, świetną okazję zmarnował Michał Bała. Zawodnik Wiernej miał przed sobą tylko Kamila Talagę, lecz uderzył zbyt słabo i nieprecyzyjnie, więc bramkarz Soły okazał się górą.

Miejscowi posiadali lekką inicjatywę, ale brakowało im jakości w ofensywie.

Od 65. minuty do 67 trwał prawdziwy horror dla małogoszczan. Najpierw Mateusz Gleń zbiegł z piłką z lewej strony do środka, wymienił dwa podania z Bartłomiej Jasińskim i „na raty”, między nogami obrońcy skierował futbolówkę do bramki, a chwilę potem po dograniu na lewą stronę pola karnego Pawła Cygnara, Bartłomiej Jasiński „wypalił” prostym podbiciem przy słupku, w krótki róg. Po tych dwóch akcjach Solarze prowadzili już 3:0 i mieli ten mecz ustawiony pod siebie.

Soła mogła jeszcze podwyższyć prowadzenie, bo gospodarze coraz bardziej się odkrywali, ale jej się to nie udało. Obie ekipy w końcowym okresie dogrywały już ten mecz, jednak odrobina dekoncentracji spowodowała utratę bramki przez lidera III ligi. Sławomir Jedynak pozostał bez opieki w polu karnym i w sytuacji sam na sam idealnie trafił w długi róg, strzelając honorowego gola dla Wiernej. Na więcej gospodarzy nie było już stać.