„Złoty” strzał Bartosza Wołka na wagę zwycięstwa

• autor: michu89, 2013-10-19 21:19

Cenne zwycięstwo w Brzeszczach zanotowali juniorzy starsi Soły Oświęcim. Solarze musieli wygrać, jeśli nie chcieli stracić z pola widzenia MKS Trzebinia-Siersza. Pasiaki wygrały 1:0 z Górnikiem, jednak nie był to ich wybitny mecz.

Górnik Brzeszcze – Soła Oświęcim 0:1 (0:1)

Bramka:

0:1 – B. Wołek 35 min.

Skład Soły: Bułka – Dziuga, Boba, Kaliciak, Skamaj – Scąber, Rybczak, Migdałek, Kotyza (55 min. Kułas) – B. Wołek, Sz. Wołek.

Zawodnicy Soły Oświęcim prezentują w tej rundzie sinusoidalną formę. Lepsze mecze u siebie, przeplatają słabszymi na wyjeździe. Trener Łukasz Jasek nie mógł jednak skorzystać w tym meczu z Mateusza Pająka, czy Arkadiusza Miłonia. Nie było także grającego w ostatnim meczu Dawida Skiernika, który był przewidziany do meczu rezerw Soły.

To goście zgodnie z oczekiwaniami mieli przewagę, jednak niewiele z tego wynikało. Akcje oświęcimian nie kleiły się i mieli oni problem ze stwarzaniem groźniejszych sytuacji. Górnik czyhał na kontry i kilka wyprowadził. Po jednej z nich, piłka po strzale głową gracza gospodarzy trafiła w poprzeczkę.

Biało-czerwona ekipa z Oświęcimia w pierwszej odsłonie zadała jeden, skuteczny cios. Po prostopadłym zagraniu z prawej strony od Adriana Dziugi, Bartosz Wołek przejął futbolówkę, zakręcił obrońcami i trafił pod poprzeczkę z dwunastu metrów.

Druga odsłona była podobna do pierwszej. Solarze prowadzili grę, ale nie potrafili znaleźć sposobu na przedostanie się do bramki Górnika. Solarze stwarzali zagrożenie tylko po kilku rzutach rożnych.

Brzeszczanie z minuty na minutę grali coraz odważniej. Podczas jednego z ich ataków, po podaniu obrońcy, znakomitą szansę miał gracz miejscowych, ale trafił „główką” wprost w Bartosza Bułkę. Pasiaki dociągnęły z korzystnym wynikiem do końca.

- Cieszymy się, że przy tak słabej dyspozycji wygraliśmy. Nie było w naszej kadrze zawodnika, który dałby impuls i pociągnął grę. Za dużo było niedokładnych podań, gra się nie kleiła - ocenił Łukasz Jasek, trener juniorów starszych Soły Oświęcim.

Następny mecz juniorzy starsi Soły rozegrają 26 października (sobota), o godzinie 12:30. Solarze zmierzą się u siebie z Brzeziną Osiek.