Soła spłoszyła i wysłała Jaskółki do domu

• autor: Michał Woźny, 2014-09-01 15:11

Po przegranym meczu w Skarżysku-Kamiennej, piłkarze Soły nie załamali się, a wręcz przeciwnie. Z nową siłą i motywacją przystąpili do kolejnego, wyładowując w sposób pozytywny swoją agresję na Unii Tarnów. Solarze wygrali 5:1 i są aktualnie wiceliderem tabeli.

Soła Oświęcim – Unia Tarnów 5:1 (2:1)

1:0 – Cygnar 2 min.
2:0 – Dynarek 24 min.

2:1 – Popiela 40 min. (karny)
3:1 – Snadny 61 min.
4:1 – Knapik 69 min.
5:1 – Stanek 78 min.

Soła: Kamil Talaga – Jakub Jamróz (46 min. Adrian Stanek), Marcin Drzymont, Rafał Skrzypek, Wojciech Jamróz – Grzegorz Talaga (81 min. Dawid Skiernik), Dawid Dynarek, Paweł Cygnar, Igor Szopa – Przemysław Knapik (69 min. Kamil Szewczyk), Jakub Snadny (75 min. Maciej Stróżak).

Unia: Łukasz Lisak – Marcin Więcek, Robert Witek, Piotr Drozdowicz – Szymon Adamski (84 min. Piotr Gałuszka), Jakub Kuzdra, Łukasz Popiela, Marcel Tyl, Filip Wójcik (76 min. Mariusz Kamiński) – Dawid Sojda, Krzysztof Ropski.

Żółte kartki: Skrzypek, Drzymont (Soła) – Więcek, Popiela (Unia)

Sędziował: Konrad Kolak (Nowy Sącz)

Tak naprawdę sezon dopiero się zaczął, a już sytuacja do znudzenia przypomina tę z poprzedniego sezonu. W tabeli prowadzi Granat, a tuż za Granatem goniąca go Soła. Reszta się nie liczy. Co prawda może i za wcześnie na tego typu przepowiednie, ale wiele wskazuje na to, że znowu tak będzie. Przechodząc bardziej do spraw meczowych, to na trybunach niemalże tradycyjnie zasiadła mała ilość osób. Można sobie pomyśleć – gdzie te czasy, kiedy na mecze chodziło po 500, 600, a nawet 800 osób? Takich czasów nie ma i nie będzie, dopóki nieodpowiedni ludzie będą zarządzać klubem. Strona „oficjalna” już zakończyła chyba swoją działalność, co mnie nie dziwi, bo prowadzenie strony internetowej na dobrym poziomie, jest trudniejsze niż każdemu się wydaje. Jeśli sam za to się nie weźmiesz, to nigdy nie będziesz wiedział, ile jest przy tym roboty.

Cieszy na pewno spora ilość zdobytych bramek. Gdyby choć jedna z nich padła z Granatem… ale już nie ma co na ten temat rozmyślać. Soła zaczęła ten mecz wspaniale. Faulowany był Igor Szopa, który zagrał wprost rewelacyjnie, widać, że ten chłopak się rozwija. Kapitalnym uderzeniem w długi róg popisał się Paweł Cygnar i było 1:0. Druga bramka to efekt złego wybicia głową zawodnika gości. Piłkę jak na defensywnego pomocnika przystało zgarnął Dawid Dynarek i ładnym, mierzonym strzałem przy słupku, zdobył swoją drugą bramkę w tym sezonie, a to naprawdę rzadkość dla tego zawodnika. Ktoś krzyknął, że „Dynar” idzie na króla strzelców. Może aż tak dobrze nie będzie, ale widać, że strzelać ten zawodnik też potrafi.

Unia złapała wiatr w żagle po bramce na 2:1. Aktywnego Szymona Adamskiego, z którym spore problemy miał Jakub Jamróz, faulował Marcin Drzymont. Z perspektywy trybun w ogóle nie było widać linii na stadionie, więc ciężko ocenić, czy to było w polu karnym, czy też nie. Sędzia najpierw stwierdził, że nie, a potem zmienił decyzję. Tarnowianie nie grali źle, a momentami nawet lepiej od Soły. Widać, że ten zespół pewne schematy opracowane ma, potrafi zagrać z „klepki” i jest w nim potencjał. Potencjał to jednak za mało, bo trzeba umieć go sprzedać na meczu.

W przerwie za Jakuba Jamroza wszedł Adrian Stanek i na pewno rozruszał prawą stronę boiska. Wraz z Igorem Szopą siali na niej spustoszenie. To właśnie „Szopen” dograł tak, że Jakub Snadny dostawił głowę i piłka po odbiciu się od słupka wpadła do siatki. Bardzo ciekawa sytuacja nastąpiła przy bramce 4:1. Za Przemysława Knapika miał wejść Kamil Szewczyk. Dosłownie już się rozgrzewał, czekał przy linii, aż zakończy się jeszcze jedna akcja, podczas której… „Knapol” zdobył gola głową, po asyście „Szopena”. Dobrze, że nie zszedł chwilę wcześniej. Piąty gol padł z przypadku, ale gol to gol. Adrian Stanek chciał dograć, piłka otarła się o zawodnika gości i wpadła do siatki. Mniejsza o to, kto zdobył tę bramkę, ale warto ją przypisać Adrianowi, bo starał się w drugiej połowie i był aktywny. I to by było na tyle. Teraz mecz z KSZO, które nie jest już tym zespołem z poprzedniego sezonu, a o wiele mocniejszym. Soła ma coś KSZO do udowodnienia, przecież w poprzednim sezonie w Ostrowcu Świętokrzyskim poniosła najbardziej bolesną porażką, tracąc gola na 2:3 w ostatniej akcji meczu. Czas na rewanż.

autor: ~anonim 2014-09-01 21:57:36

avatar Dobre video z meczu na str Zks Unia Tarnów.

autor: ~Soła fans 2014-09-06 10:29:58

avatar Łukasz Jasek, szacun za wynik!