statystyki szczegółowe

Aktualności

Soła pokarała Czarnych za nieskuteczność

• autor: Michał Woźny, 2014-11-02 16:04

Solarze po ciężkim spotkaniu, wywalczyli cenne 3 punkty. Podopieczni Sebastiana Stemplewskiego wygrali z Czarnymi Połaniec 2:1, choć tak naprawdę to goście mieli więcej okazji bramkowych. (poniżej relacja plus komentarz pomeczowy)

Soła Oświęcim – Czarni Połaniec 2:1 (1:1)

Bramki:

1:0 – W. Jamróz 16 min.
1:1 – W. Jamróz (samobójcza) 17 min.
2:1 – Szewczyk 69 min.

Składy:

Soła: Marcin Koper – Adrian Stanek, Marcin Drzymont, Rafał Skrzypek, Wojciech Jamróz (67 min. Grzegorz Talaga) – Igor Szopa (90+1 min. Przemysław Knapik), Kamil Szewczyk (81 min. Sebastian Stemplewski), Dawid Dynarek, Łukasz Ząbek – Paweł Cygnar – Jakub Snadny (76 min. Adam Janeczko).

Czarni: Bartłomiej Dydo – Filip Krępa (72 min. Paweł Meszek), Rafał Pydych (81 min. Marcin Cisło), Maciej Witek, Michał Dyl (86 min. Michał Materkowski) – Tomasz Wolan, Dawid Korona, Piotr Obierak, Mariusz Korzępa – Piotr Mazurkiewicz, Piotr Kamiński (72 min. Piotr Ferens).

Żółte kartki: Skrzypek, Drzymont (Soła) – Obierak, Pydych, Dydo, Dyl (Czarni)

Sędziował: Mariusz Kuś (Tarnów)

Szczególnie w pierwszej odsłonie kibice Soły mogli śmiało powiedzieć – „czarno” to widzę. To dość niespodziewanie goście sprawiali lepsze wrażenie. Zaraz na początku meczu Mariusz Korzępa i Tomasz Wolan nie wykorzystali sytuacji sam na sam z Marcinem Koprem. Z pewnością udział w meczu młodego bramkarza Soły to największa niespodzianka w składzie, ale trzeba przyznać, że były golkiper Halniaka nie spalił się i bronił dobrze.

Czarni wjeżdżali w obronę Soły jak w masło, szczególnie swoją prawą stroną. Oświęcimianie mieli spore problemy, ale paradoksalnie to Soła objęła prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Łukasza Ząbka, skutecznym strzałem głową popisał się Wojciech Jamróz. Radość nie trwała jednak długo. Po centrze z prawej strony Tomasza Wolana, Wojciech Jamróz głową zdobył bramkę samobójczą. Zresztą strzelec gola do 22. minuty powinien mieć hat-tricka na koncie, bo prócz bramki, zmarnował dwie „setki”.

Ekipa z Połańca naprawdę robiła dobre wrażenie i z przebiegu pierwszej połowy remis był sukcesem… Soły.

Po przerwie obraz gry trochę uległ zmianie. Mecz był dość otwarty i mógł podobać się kibicom, którzy momentami nie dowierzali w tak słabą grę w obronie Pasiaków. Bez wątpienia to nie był pewny mecz w defensywie naszej drużyny, ale słabsze spotkania zdarzają się każdemu. Kibice psioczyli przede wszystkim na Wojciecha Jamroza, który często gubił krycie i zanotował kilka strat. To nie był dobry mecz Wojtka, ale do tego zawodnika trzeba z pewnością podejść w bardziej wyrozumiały sposób tym bardziej, że po tak ciężkiej kontuzji jaką przebył, pewnie wielu zawodników skończyłaby grać w piłkę.

Wracając do spotkania, to goście nadal grali dobrze, a w ich szeregach dobrą techniką popisywał się Mariusz Korzępa, który dał się zapamiętać dzięki akcji, podczas której ładnymi zwodami minął kilku Solarzy. Efektowność, nie poszła jednak w parze z efektywnością, bo tą cechę mieli Solarze. Drugą asystę zanotował Łukasz Ząbek. Zresztą ta akcja mogła się podobać, bo Paweł Cygnar ściągnął obrońcę i zostawił piłkę wchodzącemu z drugiej linii Kamilowi Szewczykowi, który wślizgiem uprzedził bramkarza i wpakował piłkę do siatki. W tym momencie zadziałał element zaskoczenia, bo zapewnie goście nie spodziewali się, że defensywny pomocnik pogna do ataku. Z tego miejsca trzeba przyznać, że to był dobry mecz „Szewy”, który coraz pewniej czuje się w Sole i w pierwszej połowie jako jeden z nielicznych zagroził bramce rywali, oddając strzał z dystansu w słupek.

Czarni nie mieli pomysłu na to, jak wyrównać. Z minuty na minutę coraz bardziej się odkrywali, co powinna wykorzystać Soła, która miała kilka znakomitych sytuacji na skarcenie rywala. Gospodarze nie zrobili tego, więc do końca była nerwówka. Sędzia przedłużył mecz o ponad pięć minut, jednak na szczęście goście nie byli w stanie się już podnieść i komplet punktów został w Oświęcimiu.

Na naszej stronie mamy nowość. Przygotowałem komentarz pomeczowy w wersji audio. Moim rozmówcą był Kamil Szewczyk, a komentarz można odsłuchać KLIKAJĄC TUTAJ. Jakość nie powala na kolana, ale będę nad nią pracował.

P.S. Moje pierwsze pytanie brzmiało - czy przed meczem padły jakieś mocniejsze słowa, bo Soła w poprzednich 3 meczach zdobyła 4 punkty, co jest dość przeciętnym wynikiem jak na nasz zespół. Piszę o tym, bo to pytanie akurat mniej dokładnie słychać.