dzisiaj: 699, wczoraj: 671
ogółem: 9 158 221

Z Lublina lot w Cosmos, czyli jesień Soły w liczbach

• autor: tomek1150, 2016-12-08 22:08

Już prawie miesiąc minął od zakończenia rundy jesiennej w "nowej" III lidze. Sezon to niewątpliwie wyjątkowy, bowiem po kilku latach grania wyłącznie z małopolskimi oraz świętokrzyskimi rywalami, od tego roku Pasiaki rozpoczęły również wojaże po województwach lubelskim oraz podkarpackim. Mamy zatem powiew świeżości, sporą liczbę nowych rywali w porównaniu do lat ubiegłych. A jak wyglądała ta historyczna runda w wykonaniu Soły, gdyby tak rozłożyć ją na czynniki pierwsze? Model tego zestawienia jest Wam zapewne dobrze znany z przeszłości, gdy publikowaliśmy je regularnie po każdej rundzie. Sporo liczb, a także garść ciekawostek :-) Zatem, nie przedłużając, serdecznie zachęcam do zapoznania się ze statystycznym podsumowaniem jesiennych występów podopiecznych Sebastiana Stemplewskiego.

Liczba goli straconych w drugich połowach meczu: 18

Najwięcej bramek w jednym meczu: 9 (6. kolejka: Soła Oświęcim – Stal Rzeszów 4:5)

Najmniej bramek w jednym meczu: 0 (16. kolejka: JKS 1909 Jarosław – Soła Oświęcim 0:0)

Najwięcej bramek strzelonych przez Sołę w jednym meczu: 5 (17. kolejka: Soła Oświęcim – Cosmos Nowotaniec 5:2)

Najwięcej bramek straconych przez Sołę w jednym meczu: 5 (6. kolejka: Soła Oświęcim – Stal Rzeszów 4:5; 7. kolejka: MKS Trzebinia-Siersza – Soła Oświęcim 5:1)

Najmniej bramek strzelonych przez Sołę w jednym meczu: 0 (16. kolejka: JKS 1909 Jarosław – Soła Oświęcim 0:0)

Najmniej bramek straconych przez Sołę w jednym meczu: 0 (1. kolejka: Motor Lublin – Soła Oświęcim 0:1; 4. kolejka: Soła Oświęcim – Wierna Małogoszcz 4:0; 13. kolejka: Unia Tarnów – Soła Oświęcim 0:2; 16. kolejka: JKS 1909 Jarosław – Soła Oświęcim 0:0)

Najwięcej bramek strzelonych przez jednego zawodnika w jednym meczu: 2 – Paweł Cygnar (w meczu z Wierną Małogoszcz (4:0) w 4. kolejce); Jakub Snadny (w meczu ze Stalą Rzeszów (4:5) w 6. kolejce); Konrad Kasolik (w meczu z Orlętami Radzyń Podlaski (2:1) w 14. kolejce)

Z powyższej trójki, najszybciej swoje dwa trafienia w jednym meczu zanotował Jakub Snadny. Napastnik Pasiaków potrzebował na to zaledwie pięciu minut podczas spotkania ze Stalą (pierwszy gol w 85., a drugi w 89. minucie).

Najszybciej strzelony gol: 3. minuta (w 17. kolejce przeciwko Cosmosowi Nowotaniec bramkę zdobył Marcin Drzymont)

Najszybciej stracony gol: 5. minuta (w 2. kolejce bramkę strzelił Łukasz Kaczmarek ze Spartakusa Daleszyce; w 6. kolejce gola zdobył Paweł Giel ze Stali Rzeszów; w 7. kolejce do bramki trafił Marek Mizia z MKS-u Trzebinia-Siersza)

Najpóźniej strzelony gol: 90+2. minuta (w 5. kolejce przeciwko Podlasiu Biała Podlaska gola zdobył Dawid Dynarek; w 15. kolejce przeciwko Resovii Rzeszów bramkę strzelił Przemysław Knapik)

Najpóźniej stracony gol: 89. minuta (w 14. kolejce samobójcze trafienie dla Orląt Radzyń Podlaski zaliczył Mateusz Wawoczny)

Najdłuższa passa bez straty gola: brak (nie zdarzyła się sytuacja, by w przynajmniej dwóch meczach z rzędu bramkarz Soły zachował czyste konto)

Najdłuższy czas bez straty gola: 197 minut (od 72. minuty spotkania z Karpatami Krosno 1 października do 89. minuty meczu z Orlętami Radzyń Podlaski 22 października)

Najdłuższy czas bez strzelonej bramki: 109 minut (od 73. minuty meczu z Orlętami Radzyń Podlaski 22 października do 92. minuty spotkania z Resovią Rzeszów 29 października)

3 gole – Dawid Dynarek

1 gol – Marcin Drzymont, Mateusz Gleń, Krzysztof Hałgas, Wojciech Jamróz, Konrad Kasolik, Dawid Wadas

Strzelcy Soły w drugich połowach meczów:

4 gole – Dawid Dynarek

2 gole – Konrad Kasolik, Przemysław Knapik, Jakub Snadny

1 gol – Arkadiusz Czapla, Mateusz Gleń, Wojciech Jamróz, Dawid Wadas, Mateusz Wawoczny

Strzelcy Soły w meczach domowych:

4 gole – Dawid Dynarek, Przemysław Knapik

3 gole – Paweł Cygnar

2 gole – Konrad Kasolik, Jakub Snadny

1 gol – Arkadiusz Czapla, Marcin Drzymont, Mateusz Gleń, Krzysztof Hałgas, Wojciech Jamróz, Dawid Wadas, Mateusz Wawoczny

Strzelcy Soły w meczach wyjazdowych:

3 gole – Dawid Dynarek, Przemysław Knapik

1 gol – Paweł Cygnar, Mateusz Gleń, Wojciech Jamróz, Konrad Kasolik, Dawid Wadas

Strzelcy w przeliczeniu na minuty (decyduje średnia minut gry przypadających na jednego gola):

102 minuty – Jakub Snadny

159 minut – Arkadiusz Czapla

171 minut – Przemysław Knapik

206 minut – Dawid Dynarek

212 minut – Konrad Kasolik

338 minut – Dawid Wadas

360 minut – Paweł Cygnar

510 minut – Mateusz Wawoczny

559 minut – Wojciech Jamróz

639 minut – Mateusz Gleń

5 asyst – Mateusz Gleń

1 asysta – Arkadiusz Czapla, Dawid Dynarek, Wojciech Jamróz, Sebastian Janik, Przemysław Knapik, Mateusz Stankiewicz

Klasyfikacja kanadyjska:

14 punktów – Paweł Cygnar (4 bramki i 10 asyst)

8 punktów – Dawid Dynarek (7 bramek i 1 asysta), Przemysław Knapik (7 bramek i 1 asysta)

7 punktów – Mateusz Gleń (2 bramki i 5 asyst)

3 punkty – Konrad Kasolik (3 bramki i 0 asyst), Wojciech Jamróz (2 bramki i 1 asysta)

2 punkty – Jakub Snadny (2 bramki i 0 asyst), Dawid Wadas (2 bramki i 0 asyst), Arkadiusz Czapla (1 bramka i 1 asysta)

1 punkt – Marcin Drzymont (1 bramka i 0 asyst), Krzysztof Hałgas (1 bramka i 0 asyst), Mateusz Wawoczny (1 bramka i 0 asyst), Sebastian Janik (0 bramek i 1 asysta), Mateusz Stankiewicz (0 bramek i 1 asysta)

Upomnienia:

Żółte kartki: 38

7 – Wojciech Jamróz

4 – Sebastian Janik

3 – Marcin Drzymont, Dawid Dynarek, Kamil Szewczyk, Mateusz Wawoczny

2 – Paweł Cygnar, Krzysztof Hałgas, Jakub Snadny, Mateusz Stankiewicz, Dawid Wadas

1 – Konrad Furtak, Dawid Gargasz, Mateusz Gleń, Konrad Kasolik, Dawid Piekielny

Czerwone kartki: 1

1 – Marcin Drzymont (za dwie żółte kartki)

W rundzie jesiennej w barwach Soły wystąpiło 20 zawodników

W rundzie jesiennej piłkarzom Soły pokazano 38 żółtych kartek. Daje to średnią 2,38 żółtej kartki na mecz.

W rundzie jesiennej podyktowano 7 rzutów karnych dla Soły oraz 4 karne przeciwko Sole. Daje to średnią 0,44 rzutu karnego dla Soły na mecz, oraz średnią 0,25 rzutu karnego przeciwko Sole na mecz. Zawodnicy Soły (a konkretnie Dawid Dynarek) wykorzystali wszystkie 7 karnych, co daje im 100% skuteczności, a przeciwnicy wykorzystali 3 „jedenastki”, co daje im 75% skuteczności.

Średni wiek zawodnika Soły występującego na boisku w rundzie jesiennej: 24,0

Średni wiek strzelca Soły w rundzie jesiennej: 25,58

Najmłodszy zawodnik Soły, który wyszedł na boisko w rundzie jesiennej (wiek w dniu pierwszego występu w rundzie jesiennej w barwach Soły): Arkadiusz Ryś – 18 lat i 6 dni

Najstarszy zawodnik Soły, który wyszedł na boisko w rundzie jesiennej (wiek w dniu ostatniego występu w rundzie jesiennej w barwach Soły): Marcin Drzymont – 35 lat i 57 dni

Najmłodszy strzelec bramki dla Soły w rundzie jesiennej (wiek w dniu strzelenia pierwszego gola w rundzie jesiennej w barwach Soły): Konrad Kasolik – 19 lat i 17 dni

Najstarszy strzelec bramki dla Soły w rundzie jesiennej (wiek w dniu strzelenia ostatniego gola w rundzie jesiennej w barwach Soły): Marcin Drzymont – 35 lat i 57 dni

1117 minut – Wojciech Jamróz

786 minut – Sebastian Janik

720 minut – Dawid Gargasz, Marcin Koper

675 minut – Dawid Wadas

635 minut – Konrad Kasolik

588 minut – Dawid Piekielny

305 minut – Mateusz Stankiewicz

256 minut – Konrad Furtak

203 minuty – Jakub Snadny

2 minuty – Arkadiusz Ryś

Statystyki meczów:

Najwyższe zwycięstwo: Soła Oświęcim – Wierna Małogoszcz 4:0 (4. kolejka)

Najwyższe domowe zwycięstwo: Soła Oświęcim – Wierna Małogoszcz 4:0 (4. kolejka)

Najwyższe wyjazdowe zwycięstwo: Unia Tarnów – Soła Oświęcim 0:2 (13. kolejka)

Najwyższy remis: Soła Oświęcim – Podhale Nowy Targ 2:2 (8. kolejka)

Najwyższa porażka: MKS Trzebinia-Siersza – Soła Oświęcim 5:1 (7. kolejka)

Najwyższa domowa porażka: Soła Oświęcim – Spartakus Daleszyce 1:2 (2. kolejka); Soła Oświęcim – Stal Rzeszów 4:5 (6. kolejka)

Najwyższa wyjazdowa porażka: MKS Trzebinia-Siersza – Soła Oświęcim 5:1 (7. kolejka)

Najdłuższa passa zwycięstw: 2 zwycięstwa (od 20 sierpnia w spotkaniu z Wierną Małogoszcz do 31 sierpnia (porażka ze Stalą Rzeszów); od 15 października w spotkaniu z Unią Tarnów do 29 października (remis z Resovią Rzeszów)

Najdłuższa passa bez porażki: 5 meczów (od 15 października w spotkaniu z Unią Tarnów do końca rundy)

Najdłuższa seria bez zwycięstwa: 4 mecze (od 31 sierpnia w spotkaniu ze Stalą Rzeszów do 25 września (zwycięstwo z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski)

Najwięcej rozegranych spotkań: 16 – Paweł Cygnar, Marcin Drzymont, Dawid Dynarek, Mateusz Gleń, Krzysztof Hałgas, Przemysław Knapik