statystyki szczegółowe

Aktualności

Metamorfoza po przerwie

• autor: michu89, 2017-05-22 23:13

Soła Oświęcim wywalczyła kolejne zwycięstwo z rozgrywkach III ligi grupy IV. Po słabszej pierwszej połowie i wyniku 0:1, oświęcimianie w drugiej części gry podkręcili tempo i zwyciężyli 2:1.

Soła Oświęcim - Unia Tarnów 2:1 (0:1)

Bramki:

0:1 - Wrzosek 23 min. (karny)
1:1 - Hałgas 55 min.
2:1 - Więcek (samobójcza) 77 min.

Składy:

Soła: Gargasz - Kasolik, Drzymont, Szewzyk, Jamróz - Gleń (90+3 min. Stankiewicz), Dynarek, Janik (46 min. Wawoczny), Hałgas - Czapla, Knapik (85 min. Snadny).

Unia: Banek - Więcek (80 min. Lubera), Bartkowski, Witek, Węgrzyn, Drozdowicz, Tyl, Wrzosek (72 min. Jamróg), Popiela, Sojda (65 min. Zawrzykraj), Biały.

Żółte kartki: Drzymont, Knapik (Soła) - Witek, Tyl, Jamróg (Unia)

Pierwsza połowa jak sam przyznał trener Sebastian Stemplewski, była przespana przez zespół z Oświęcimia. Solarzom nie wychodziło praktycznie nic. Tarnowianie byli ekipą lepszą, grając bardziej dojrzały futbol, a przede wszystkim bardziej konkretny w ofensywie. Goście mają czego żałować, bo prócz rzutu karnego, stworzyli sobie kilka sytuacji, które powinni wykorzystać.

Po przerwie obraz gry zmienił się praktycznie o 180 stopni. To Soła była zespołem lepszym i tak naprawdę patrząc tylko na drugą część gry, powinna to spotkanie wygrać wyżej. Oświęcimianie udowodnili, że drzemie w nich potencjał. Rzutu karnego w końcówce spotkanie nie zdołał wykorzystać Jakub Snadny. Moim zdaniem nie można mieć pretensji do napastnika Soły tym bardziej, że brakuje mu z pewnością regularnej gry, a tym samym nieco pewności siebie na boisku. Najistotniejsze są punkty.

Kolejne spotkanie piłkarze Soły rozegrają w odległym Radzyniu Podlaskim, oddalonym od Oświęcimia o około 370 km. Solarze zmierzą się z Orlętami 27 maja, o godzinie 12.

Relacja na żywo ze spotkania Soły z Unią Tarnów było prowadzona TUTAJ.