Soła Oświęcim - strona nieoficjalna

• Wyniki ostatniej kolejki:
  • Soła Oświęcim - Śląsk Świętochłowice 7:4
  • Bytomski Sport Polonia Bytom - Soła Oświęcim 1:1
  • Soła Oświęcim - Rozwój Katowice 1:0
  • Soła Oświęcim - Pniówek Pawłowice Śląskie 0:1

Czy Krzysztof Pękala nadal powinien być dyrektorem sportowym Soły?

Czy Sebastian Stemplewski nadal powinien być trenerem Soły?

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.
1. maciacho1 1
2. StafBran 1
3. sPLinteX 1
4. bula1919 0

zostaw wiadomość
admin (michu89)
status Gadu-Gadu

Udane pożegnanie sezonu na Przecznej

• autor: michu89, 2017-06-12 09:59

Ostatni akt sezonu na stadionie Soły właśnie się zakończył. Kibice zobaczyli emocjonujące spotkanie, w którym tak naprawdę niczego nie brakowało. W ostatnich fragmentach gry po strzale z rzutu karnego, zwycięstwo Sole dał Mateusz Wawoczny.

Soła Oświęcim - JKS 1909 Jarosław 3:2 (1:1)

Bramki:

1:0 - Wawoczny 9 min.
1:1 - Kycko 10 min.
2:1 - Gleń 68 min.
2:2 - Hass 83 min.
3:2 - Wawoczny 90 min. (karny)

Składy:

Soła: Gargasz - Kasolik, Wadas, Drzymont, Jamróz - Gleń, Wawoczny, Szewczyk (83 min. Janik), Hałgas - Czapla (90 min. Turczyński), Knapik (62 min. Stankiewicz).

JKS: Mikus - Gliniak, Wilk, Świech, Aab (70 min. Kaganek), Bała (62 min. Hass), Kłusek, Kycko, Surmiak, Raba, Kmak.

Czerwona kartka: Wilk (89 min.)

Żółte kartki: Jamróz, Szewczyk, Hałgas, Stankiewicz (Soła) - Gliniak, Bała, Hass, Kmak (JKS)

Osiem żółtych kartek, jedna czerwona, błąd bramkarza, trener Stemplewski wyrzucony na trybuny, niewykorzystany rzut karny, pięć bramek, w tym decydująca w ostatnich minutach - czego chcieć więcej? Chociaż to spotkanie nie miało tak naprawdę zbyt wielkiego ciężaru gatunkowego, to obie drużyny nie oszczędzały się i stworzyły bardzo ciekawy spektakl. Ostatecznie zwycięzcami okazali się być oświęcimianie, którzy wobec zwycięstwa Resovii, już na pewno zajmą szóste miejsce na koniec sezonu.

Czas jeszcze rozegrać ostatnie spotkanie. W najbliższą sobotę, Sołę czeka wyjazd do Nowotańca, aby zmierzyć się ze zdegradowanym już do IV ligi Cosmosem. To będzie pojedynek ekip, które już na pewno nie zmienią swojego miejsca w tabeli. Stawką zatem będzie po prostu dobre zakończenie sezonu. Oprócz Cosmosu, do IV ligi spadła również Wierna Małogoszcz. Beniaminkami w przyszłym sezonie będą z kolei Chełmianka Chełm, Wólczanka Wólka Pełkińska, Wisła Sandomierz oraz jeszcze jedna drużyna z małopolski (Cracovia II Kraków, Wiślanie Jaśkowice lub Limanovia Limanowa). W ostatnim meczu sezonu w barwach Soły z powodu żółtych kartek nie zagrają Krzysztof Hałgas i Mateusz Stankiewicz.

Autor: Treść:pozostało znaków:

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Soła OświęcimPniówek Pawłowice Śląskie
Soła Oświęcim 0:1 Pniówek Pawłowice Śląskie