Porażka w dwie minuty

• autor: michu89, 2017-11-05 00:00

Długo świeciło słońce nad Oświęcimiem, kiedy Soła notowała wspaniałą serię zwycięstw. Od tygodnia zbierają się jednak poważne, czarne chmury. Dwie porażki z zespołami dołu tabeli powinny być bardzo poważnym sygnałem ostrzegawczym. Dzisiaj Soła musiała uznać wyższość Trzebini, przegrywając 0:2. Chociaż tak naprawdę wcale nie musiała uznawać tej wyższości, tylko zrobiła to na własne życzenie.

MKS Trzebinia - Soła Oświęcim 2:0 (2:0)

1:0 - Jałga 45 min.
2:0 - Mizia 45+2 min.

Trzebinia: Szymala – Stokłosa, Kalinowski, Michalec, Jagła (85 min. Sawczuk) – Kowalik, Cichy (79 min. Górka), Majcherczyk (88 min. Ochman), Mizia (83 min. Świętek) – Porębski (90+4 min. Kłusek), Stanek.

Soła: Gargasz - Wawoczny, Wadas (83 min. Szewczyk), Drzymont, Jamróz - Gleń, Dynarek, Szymczak, Hałgas (78 min. Czapla) - Cygnar, Knapik (65 min. Snadny).

Żółte kartki: Kalinowski, Majcherczyk, Mizia (Trzebinia) - Jamróz (Soła)

Czerwone kartki: Kowalik 70 min. (za dwie żółte) - Drzymont 50 min. (za dwie żółte)

Po porażkach zawsze mądrych głów i trenerów nie brakuje. Mógłbym zapewne wypisać tu co najmniej kilka punktów czego zabrakło. Wydaje się, że przede wszystkim pazerności na bramki, wciśnięcia "turbo" i dobicia rywala, który w pierwszej połowie nie zamierzał prowadzić gry i był zdecydowanie do "ukłucia". Tymczasem Soła zdawała się myśleć, że bramki w końcu padną i ten mecz jakoś się wygra. Zabrakło też Konrada Kasolika. Od dłuższego czasu to mocny punkt w defensywie. Dzisiaj na tej pozycji awaryjnie zagrał Mateusz Wawoczny, który starał się "załatać" tą pozycję. Robił co mógł, ale nie ma co ukrywać, momentami widać było, że nie jest to nominalny, boczny obrońca. Dwie, bramkowe akcje Trzebini były przeprowadzone prawą stroną Soły, gdzie niestety zabrakło asekuracji, krycia. Trzebinianie wyczuli moment i zdobyli nie jedną, a dwie bramki do szatni. To zawsze deprymuje i sprawia problem.

Po przerwie dość szybko okazało się, że będzie niezwykle trudno odrobić te straty. Bardzo szybko, dwie żółte kartki otrzymał Marcin Drzymont. Pierwszą za dopominanie się o rzut karny, drugą za odepchnięcie rywala. I choć w 70. minucie siły się wyrównały i oświęcimianie przycisnęli, to długimi momentami bili głową w mur. Najlepszą sytuację w końcówce spotkania miał Arkadiusz Czapla, jednak mając przed sobą osamotnionego bramkarza nieczysto trafił w piłkę.

Krytykować personalnie po porażkach zapewne jest łatwo. Pewnie bez problemu można by było wskazać, kto zagrał słabiej. Nie o to jednak chodzi. Czas po prostu wrócić do tego co było, zarówno mentalnie, jak i sportowo. Czas wrócić do spotkania np. z Motorem i zagrać chociażby w podobny sposób jeśli chodzi o jakość gry. Dwoma porażkami nie można się załamywać, ale nie można też przejść nimi jak do porządku dziennego. Trzeba wyciągnąć mityczne wnioski i iść dalej. Nie czas rozdzierać szat tym bardziej, że trzeba pamiętać o tym, jakie Soła uzyskiwała wyniki jeszcze ponad tydzień temu. Żeby jednak tego ogromnego wysiłku i serii zwycięstw nie zmarnować, trzeba zapunktować w dwóch ostatnich meczach. Jeśli to się uda, tą rundę będzie można uznać za udaną i to jest fakt niezaprzeczalny. O punkty nie będzie jednak łatwo. Dzisiaj z powodu urazu nie zagrał Konrad Kasolik. W Rzeszowie ze Stalą na dodatek z powodu żółtych kartek nie zagrają Marcin Drzymont i Wojciech Jamróz. Obrona się zatem sypie i trenerzy będą mieli spory ból głowy jak to wszystko załatać. Pozostaje wierzyć, że zespół się zmobilizuje w tym trudnym momencie i nie po raz pierwszy pokaże klasę i charakter. W końcu z topowymi rywalami, a za taką drużynę należy uznać Stal, Soła gra zawsze dobrze.

autor: jurekr1959 2017-11-05 11:26:42

autor: ~laki75 2017-11-05 11:42:57

autor: ~TRZEBINIA PANY 2017-11-05 22:10:47

avatar jurekr1959, właśnie piłkarze Soły nie mają się czego obawiać. Dostają niezłe pieniądze i nawet jeśli nie uda wam się awansować to i tak duża część piłkarzy zostanie żeby po prostu grać w tej III lidze. Fakt, z całym szacunkiem ale w okręgówkach są lepsze stadiony niż na Sole. Niespełna 300 krzesełek w dodatku brak zadaszenia powoduje, że kibice nie chętnie przychodzą na stadion. Jestem ciekaw co z tym projektem nowego stadionu przecież miał spełniać wymogi ekstraklasy, a to wszystko ucichło. Budujcie jeszcze więcej boisk treningowych. Nawet jeśli Soła awansowalaby, a stadion nie miałby licencji na II ligę to możecie grać na Huntiku czy w Niepołomicach bo istnieje takie coś przy beniaminkach. Z tego skorzystał ŁKS Łódź czy u nas Wiślanie (brak sektoru gości). Pozdrawiam!

autor: ~kibic 2017-11-06 09:20:17

avatar Jakie to dziwne, ha! ha! dwie porażki z drużynami które walczą o utrzymanie w lidze. a wcześniej cała seria zwycięstw z czołówką tabeli. Kiedyś na takie drużyny jak Soła mówiono Janosiki! Szkoda że działacze jak i większość zawodników nie chcą awansu. A co za tym idzie nie chcą kibiców na trybunach - więc ich nie będą mieli. Oświęcim zasługuje na 2 ligę!! Także piłkarzyki bierzcie się do roboty, bo awans jest na wyciągnięcie ręki. A jak tak dalej będzie janosikować to w końcu ktoś z PZPN-u się tym zainteresuje i zostaniecie zdegradowani!!