Soła sprawiła dużą niespodziankę i zdobyła puchar!

• autor: michu89, 2018-03-03 14:17

Choć mało kto się tego spodziewał, Soła po wymianie praktycznie całej kadry przed tą rundą, dość nieoczekiwanie pokonała MKS Trzebinię 2:1 i tym samym wygrała Puchar Polski w Małopolsce Zachodniej. / TUTAJ znajduje się galeria zdjęć z tego spotkania /.

MKS Trzebinia - Soła Oświęcim 1:2 (1:0)

1:0 - Kowalik 19 min.
1:1 - Fortuna 54 min.
1:2 - Pańkowski 61 min.

MKS: Wróbel – Chlebda, Ochman, Michalec, Jagła – Kowalik, Górka (72 Kłusek), Majcherczyk, Świętek (55 Rogóż) – Porębski (66 Stokłosa), Sołtys.

Soła: Mioduszewski – Ptak, Chlebowski, Pańkowski, Szcząber – Gaudyn (90+2 Wandas), Tracz, Fortuna, Rogala – Duda (90 Ochman), Stankiewicz (28 Ceglarz).

Żółte kartki: Kowalik, Rogóż - Pańkowski, Szcząber, Rogala.

Niemożliwe nie istnieje - zapewne taką maksymą musieli kierować się zawodnicy Soły Oświęcim. Jeszcze w poprzedniej rundzie faworytem spotkania pucharowego byłaby Soła. Jak wiadomo od tego czasu w oświęcimskim klubie wszystko zmieniło się o 180 stopni. Główny sponsor wycofał się ze sponsoringu, prawie wszyscy zawodnicy odeszli. Nowy zarząd wykonał ogrom pracy, aby zespół nadal istniał w III lidze i postawił na młodych zawodników, wypożyczając ich do końca sezonu. Wydaje się, że wobec trudnej sytuacji finansowej całego klubu to był dobry i jedyny słuszny kierunek, co pokazuje chociażby dzisiejszy mecz.

Ciężko było się jednak spodziewać, że dzisiaj to Soła wygra. Oświęcimianie dopiero niedawno uformowali swoją kadrę i tak naprawdę nadal mają za sobą niewiele wspólnych treningów. Trzebinia z kolei to bardzo solidny zespół III ligi, który w ostatnich sparingach wysoko wygrywał i strzelał multum bramek. Wszystko zatem wskazywało na żółto-czarnych. Być może sami zawodnicy MKS-u pomyśleli, że mecz sam się wygra, ale to już nie nasza sprawa.

Oświęcimianie zgodnie ze słowami swojego szkoleniowca z jednego z wywiadów, zaczęli mecz od wysokiego pressingu. To jednak trzebinianie zdobyli pierwszego gola, a na listę strzelców wpisał się Michał Kowalik. Zaraz po przerwie nie mający nic do stracenia Solarze, ruszyli do ataku. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Najpierw Piotr Fortuna z bliskiej odległości znalazł sposób na Wróbla, a później Mateusz Pańkowski skutecznie dobił strzał Mateusza Dudy po rzucie rożnym. Cała wymieniona trójka przyszła do Soły z GKS-u Tychy. Pasiaki zatem prowadziły i ten korzystny wynik udało się utrzymać, mimo ataków Trzebini i kilku groźnych sytuacji.

Bez wątpienia to spory sukces tego młodego zespołu. Nie zmienia to jednak faktu, że nikt od Soły nie będzie oczekiwał w rundzie wiosennej samych zwycięstw. Ale można oczekiwać walki do upadłego, nieustępliwości, ambicji. Ci młodzi chłopcy mają coś do udowodnienia. To dla nich szansa, na zaistnienie w seniorskiej piłce. To dla nich szansa, która być może nie pojawiłaby się, gdyby nie kłopoty finansowe Soły. Tylko od nich zależy, czy tą szansę wykorzystają. Z tego miejsca należą się też gratulacje trenerowi Tomaszowi Świderskiemu. Choć nie rozmawiałem z tym szkoleniowcem, to z opowiadań i z własnych obserwacji podczas sparingu w Krakowie z Jutrzenką, można stwierdzić, że to znakomity fachowiec, który jest wręcz idealnym trenerem dla tej młodzieży. A Trzebinia? Cóż, po raz kolejny życie pokazało, że pycha musi być ukarana. Prezes MKS-u po wygranym sparingu z Dalinem na łamach Gazety Krakowskiej stwierdził: - Strzelamy sporo goli, żeby w pucharowym finale Soła Oświęcim nie była zdziwiona, jak wyjedzie ze sporym bagażem bramkowym. Takie słowa świadczą nie tylko o braku klasy, ale i o braku szacunku do rywala. Te słowa obróciły się jednak przeciwko całemu zespołowi rywali. A Sole należą się wielkie gratulacje. Kibice natomiast szczególnie teraz powinni pojawiać się na meczach Soły. Walki i ambicji nie powinno zabraknąć, także zapraszam na trybuny.

autor: ~kibic 2018-03-03 19:12:56

avatar Bylem ,widzialem ,i dziekuje za emocje i walke do konca .chlopaki tak trzymac,brawo.

autor: ~sympatyk 2018-03-03 21:15:28

avatar mozna byc pewnym jednego-te młode chłopoki beda zapierniczały jak motorki przez 90 min,napweno ambicji im nie zabraknie i nawet po przegranych meczach beda zbierać owacje na stojąco! 3mam kciuku

autor: ~TrzebinianinMKS 2018-03-03 23:40:56

avatar Gratuluję Sole zdobycia pucharu. Cóż, u nas balonik pękł i wyszło jak wyszło. Prezes wygłupił się tym komentarzem i teraz odbiło mu się to czkawką. Mam nadzieję, że myślicie o naszym klubie źle. Powodzenia!

autor: ~Kibic Soły 2018-03-13 08:23:35

avatar Do TrzebinianinMKS: Właśnie tak myślimy, źle myślimy zwłaszcza po tym jak Wasz prezes domaga się walkoweru za ten mecz. Nie pierwszy zresztą raz, bo robi to za każdym razem po przegranym meczu. Jesteście żałośni, bo nie potraficie pogodzić się z porażką.

autor: ~Gość. 2018-03-13 14:49:17

avatar Prezes Trzebini to jedno - drugie to zachowanie na trybunie w stosunku do kibiców z Oświęcimia.
Szczytem było zwyzywanie kobiet w sezonie 16/17 gdzie niemal doszło do bójki. Banda pijanych głąbów z wypalonym mózgiem niszczy całą opinię o MKS-ie. Najgorsze zachowanie w całej lidze.